reklamı kapat

POPÜLER

Volvo XC40 Recharge

Volvo XC40 Recharge; Türkiye satışları başlayan tam elektrikli model ne sunuyor?

2020’nin son çeyreğinde üretimi başlayan Volvo XC40 Recharge, yaklaşık 1,5 yılın ardından Türkiye’deki listelere dahil oldu.

Volvo’nun elektrik dönüşümünde öncü oyunculardan birisi olarak 2020 yılından beridir gündemde olan XC40 ürün gamı, benzinli ve hibrit sonrası tam elektrikli versiyonuyla Türkiye’de. 2022 ile birlikte listelere dahil olan model Pro versiyonu üzerinden satışa sunuluyor. 1.282.777 TL’lik fiyatla satışa sunulan Volvo XC40 Recharge için vergiler hariç fiyatın 674.935 TL’lik etikete sahip olması da Türkiye’deki vergi yükünü bir kez daha ortaya koyuyor. Elektrikli XC40’ın listeye girmesiyle birlikte ailenin en pahalı versiyonu rozetini aldığını da belirtmekte fayda var.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volvo XC40 Recharge teknik özellikleri

En çok satan XC40 SUV’un tamamen elektrikli bir versiyonu olan ve “Avrupa’da Yılın Otomobili” ödülünü kazanan ilk Volvo olan XC40 Recharge, Volvo Cars’ın Geely Grup ile ortak geliştirdiği Kompakt Modüler Mimarisi (CMA) üzerinde üretiliyor. Dört tekerlekten çekişli XC40 Recharge, tamamen dolu bataryasıyla 400 km’nin üzerinde bir menzil sunuyor. Pil, hızlı şarj sistemiyle yaklaşık 40 dakikada yüzde 80 düzeyinde şarj edilebiliyor. Ön ve arka aksta konumlandırılan iki elektrik motorunun bir araya gelmesiyle de ortaya 408 beygir gibi spor otomobilleri aratmayacak bir değer çıkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modelin ön bölümünde içten yanmalı bir ünite olmamasından ötürü yaklaşık 30 litre ek bagaj hacmi de kullanıcıları bekliyor olacak. Bu durum XC40 Recharge’in ön yapısının tamamen yeniden tasarlanmasını da beraberinde getiriyor. Piller, otomobilin gövde yapısının ortasına yerleştirilmiş bir güvenlik kafesi ile korunuyor. Pillerin otomobilin zeminine yerleştirilmesi, aracın ağırlık merkezini alçaltarak devrilmelere karşı daha iyi bir koruma sağlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlginizi çekebilir

Precept projesi gerçek oluyor