reklamı kapat

POPÜLER

Volvo C40 Recharge

Volvo C40 Recharge; ailenin ikinci elektriklisi için yurt dışı fiyatları görünmeye başladı

Avrupa merkezli olarak kademeli sipariş alımlarına başlanan Volvo C40 Recharge, markanın elektrik geleceğindeki öncülerden olacak.

XC40 Recharge sonrasında Volvo’nun ikinci elektrikli modeli olarak asfalta çıkacak olan C40 Recharge için sipariş alımları başladı. Şimdilik Avrupa’nın belli başlı bölgelerinde başlayan satış ve sipariş süreci önümüzdeki haftalarda daha kapsamlı şekilde devam edecek. Haziran’ın ilk haftası itibarıyla Norveç, Hollanda, İsveç ve Birleşik Krallık’ta siparişe açılan Volvo C40 Recharge için başlangıç fiyatları da bu vesileyle kendisini göstermeye başlıyor. Birleşik Krallık‘ta 57.400 sterlinden başlayan etikete sahip olan modelin, Hollanda’da ise 57.995 euroluk başlangıç fiyatı mevcut. Açıklanan fiyatlara baktığımızda, C40 Recharge’ın XC40 Recharge’dan daha pahalı olduğunu görüyoruz. Birleşik Krallık fiyatlarında XC40 Recharge’ın 49.950 sterlinlik başlangıç fiyatı olduğunu görüyoruz.

Volvo C40 Recharge için öne çıkan teknik özellikler

Volvo’nun Geely ile de paylaştığı CMA mimarisi üzerine geliştirilen C40 Recharge’da çift elektrik motorlu bir kombinasyon kullanıcıları bekliyor. Bu motorlarla 402 beygir güç ve 660 Nm tork değerlerine sahip olacak model 0’dan 100’e hızlanmasını 4,9 saniyede tamamlayabilirken maksimumda 180 km/s hıza çıkabiliyor. Batarya tarafında ise standart olarak 78 kWh kapasiteli bir ünitenin konumlandırılacağını biliyoruz. C40 Recharge bu batarya ile WLTP standartlarında 420 kilometrelik menzil değeriyle ürün gamındaki yerini alıyor. 150 kW’lık hızlı şarj desteğini de beraberinde getirecek C40 Recharge, böyle bir kaynak üzerinden 40 dakikada yüzde 80 doluluk seviyesine getirilebilecek. C40 Recharge önümüzdeki sonbahar döneminde Belçika’daki fabrikada üretim bandına çıkacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sadece elektrikli güç ünitesiyle satın alınabilecek ilk Volvo otomobili rozetini taşıyan C40 Recharge ile birlikte Volvo’nun 2030’daki tamamen elektrikli otomobil satan markaya dönüşme hazılıkları da hız kazanıyor. 2025 yılına kadar elektrikli ürün gamına model eklemeyi sürdürecek olan İsveçli üretici, önümüzdeki 4 yılın sonunda küresel satışlarının yüzde 50’sini buradan elde etmek istiyor. Volvo’dan ayrılan Polestar markası da asfalta çıkartacağı modellerle bu hedefe ilerlemede önemli rol üstlenecek.

İlginizi çekebilir

Precept projesi gerçek oluyor