reklamı kapat

POPÜLER

uzayda film stüdyosu

Space Entertainment Enterprise, uzayda film stüdyosu kuruyor

Tom Cruise ile uzayda film çekecek İngiltere merkezli Space Entertainment Enterprise, uzayda ISS’e bağlanacak bir film stüdyosu kuruyor.

Tom Cruise, gerçek anlamda uzayda film çekmek istiyor. Bu konuda bir ilke imza atmayacak (Yakın zaman önce Ruslar tarafından çekim yapıldı) ünlü isim, bu konuda bizim gündemimize en son NASA ve SpaceX ortaklığı ile gelmişti. ABD’nin uzay projelerden sorumlu kurumu NASA, uzayda çekilecek ilk film için Tom Cruise’la ve SpaceX ile çalışma konusunda çok heyecanlı olduklarını belirtmişti. Bu film o zaman verilen bilgilere göre Uluslararası Uzay İstasyonu ya da kısa adıyla ISS içerisinde çekilecek.

Bugün bu konuyu gündeme getiren ise projenin arkasında olduğu aktarılan isimlerden Space Entertainment Enterprise oldu. S.E.E olarak da geçen İngiltere merkezli firma, aktarıldığı kadarıyla ISS’e bir film stüdyosu modülü eklemek istiyor. SEE-1 adı verilen modül için konulan kenetlenme hedefi ise 2024 olarak açıklanıyor. Yuvarlak formuyla konsept dış görünüşünü yukarıda gördüğünüz film stüdyosu yanında, istasyona bir spor merkezi kurulması da planlananlar arasında.

Firmanın bu bir ilk olacak film stüdyosu ile amacı, uzayda herkese açık bir içerik üretim alanı yaratmak olacak. Burada söylendiği kadarıyla yer çekimsiz ortama uygun her türlü içerik çekilebilecek. Uzayı herkes için erişilebilir hale getirmeye başlayan SpaceX gibi firmalar sayesinde uçuk bir gelecek hayali kurmayan Space Entertainment Enterprise, özellikle Tom Cruise ile hayata geçirecekleri proje sonrasında çok büyük ses getirebilir.

İlginizi Çekebilir: Motorola’nın uzaktan kablosuz şarj teknolojisi