reklamı kapat

POPÜLER

NASA Ankara

NASA’dan uzaydan çekilmiş etkileyici Ankara fotoğrafı

NASA, Ankara şehrinin uzaydan çekilmiş fotoğrafını paylaştı. NASA’nın Instagram ve Twitter üzerinden paylaştığı fotoğraf kısa sürede çok sayıda beğeni aldı.

NASA astronotları tarafından çekilen fotoğraf için NASA kısa bir mesaj da yayınladı. Kurum, Türkiye’nin kalbi Ankara gece ve mekanın karanlığında parlıyor. Kurum “Gecenin karanlığında ve uzaydan parıldayan, Türkiye’nin kalbi Ankara.” Türkiye’nin başkenti, iç içe geçmiş şehir şebekesi ve otoyollar ile aydınlatılmış. Daha yakından bak”  mesajını paylaştı. Ana sayfada yer alan fotoğrafa bakıldığında gece çekilen fotoğrafın etkileyici olduğunu söyleyelim.

NASA, dünyaca ünlü oyuncu için de kapılarını açıyor

Kurum kısa bir süre önce de Tom Cruise’un uzayda çekeceği ilk film için ünlü oyuncuya destek vereceğini belirtmişti. Kurum, uzayda çekilecek ilk film için Tom Cruise’la çalışma konusunda çok heyecanlanı olduklarını ifade etmişti. Uçmaya çok meraklı, dublör kullanmayı sevmeyen Tom Cruise ve sektör için bir ilk olacak ve alanda sınırları sonuna kadar zorlayan proje ile kurum, geleceğin mühendis ve bilim insanlarını uzay konusuna daha çok meraklandırma amacını güdüyor.