reklamı kapat

POPÜLER

Volvo

En büyük geri çağırma; Volvo cephesinden şaşırtan hata

Güvenli otomobiller üretmesi ile bilinen İsveç menşeli otomobil üreticisi Volvo, daha önce hiç karşılaşmadığı büyüklükte bir geri çağırma ile karşımızda.

Otomobil üreticileri kimi zaman piyasaya sürdükleri otomobillerde öngöremedikleri hatalar ile karşılaşabiliyor. Bu durumlarda ise geniş kampsamlı geri çağırmalar duyuruyorlar. Volvo da şu günlerde tam da böyle bir durumla karşı karşıya. Markanın ürettiği araçların emniyet kemerlerinde görülen bir hata sebebi ile 2.1 milyon araç geri çağırılıyor. Volvo sözcüsü Stefan Elfstrom da konuyu doğrularken ilgili geri çağırmanın emniyet kemerlerindeki çelik bir telin zayıflaması sonucunda oluştuğu söylendi. 2006 2019 yılları arasında üretilen araçlar için ilgili sürücülere bir mektup yollanacak. İşin sevindirici tarafı ise bu hata yüzünden herhangi bir sürücünün canının yanmamış olması.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volvo tarihinin en büyüğü

Otomotiv devinin şirket sözcüsü konu ile ilgili, “Bu şimdiye kadar dünya genelinde yaptığımız en büyük geri çağırma oldu. İleride dönük problemi önlemek için böyle bir çağrı yaptık. Servislerimiz, araç sahiplerine mektup göndererek durumu bildirecekler.” ifadelerine yer verdi. Marka için asıl önemli olan konu ise bu geri çağırmanın şirkete maddi ve manevi maaliyeti olacak. Maddi olarak değiştirilen parçalar ve organizasyon dev bir gider kalemi. Manevi açıdan ise Volvo’nun bir prestij kaybetme riski var. Gelişmeleri LOG.com.tr’den takip edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Hyundai i30 N Fastback