reklamı kapat

POPÜLER

Volvo

Volvo, 500.000 adedi geçen önemli geri çağırma hamlesiyle gündemde

Resmi kaynaklardan da gelen onaylama ile birlikte tüm dünya genelindeki Volvo sahiplerinin geri çağırma sürecinden etkilenmesi seçeneği konuşuluyor.

Dönem dönem karşımıza çıkan ve bazen oldukça geniş çapta modelleri etkileyen geri çağırma hamlelerinin merkezinde bu kez Volvo var. Kendisini bu süreç içerisinde çok fazla görmeye alışık olmadığımız İsveçli üretici, tüm dünya genelinde toplamda 507.000 adedi bulacak devasa bir geri çağırma yapacağını duyurdu. Automotive News kaynaklı olarak paylaşılan ve kısa sürede her bölgede gündemin ilk sıralarına yerleşen detaylarda, tehlikeli bir durumun varlığına işaret ediliyor. Doğrudan motor içerisinde yer alan bir sıkıntının temele alındığı süreç içerisinde, araçlarda yangın riskinin varlığı da dikkat çeken detaylar arasında.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volvo geri çağırması hangi modelleri etkileyecek?

Kullanıcılar için de doğrudan önemli sıkıntılar yaşatma potansiyeli barındıran sorunun, emme manifoldunda yer alan bir parçanın deformasyonuna dayandırıldığını ilk açıklamalarda görebiliyoruz. Volvo cephesinin paylaştığı bilgilere göre model yılı 2014 ile 2019 arasında değişen ve kaputunun altında 2.0 litrelik dizel motoru barındıran her model bu sıkıntıyla karşı karşıya. Bu da listeye S60, S80, S90, V40, V60, V70, V90, XC60 ve XC90 modellerinin tamamını yazmamıza neden oluyor. Şimdilik rapor edilen herhangi bir olumsuz olayın yaşanmadığını belirten marka yetkilisi ise, araç sahiplerine ulaşım sağlayacaklarını ve sorunun herhangi bir ücret ödenmeden servislerde giderileceğinin altını çizmiş durumda.