reklamı kapat

POPÜLER

Apple Intel modem

Apple’ın geleceğine yönelik dev satın alma hamlesinden önemli gelişme

Teknoloji devi Apple, gelecek iPhone modelleri için çok önemli bir satın almaya hazırlanıyor. Firma modem konusunda beklenen Intel adımını atıyor.

Apple, uzun süredir kendi modem birimini geliştiriyor. Bu konuda çok erken aşamada bulunduğu belirtilen firma, geçtiğimiz aylarda hatırlarsınız süreci hızlandırmak adına Intel 5G modem çalışmalarının en önemli isimlerinden Umashankar Thyagarajan‘ı bünyesine katmıştı. Fakat bu gelişmeden hemen sonra Apple daha büyük bir hamle yapacak haberleri gelmişti. İşte bu hamle çok yakında gerçekleşecek gibi görünüyor. Sağlam kaynaklara göre şirket Intel’in mobil modemler geliştiren bölümünü 1 milyar dolara almaya çok yakında bulunuyor. Önümüzdeki hafta açıklanacağı söylenen bu büyük gelişme, Apple için gerçekten oldukça hayati önem taşıyor. Qualcomm ile geçmişte sorun yaşayan firma, modem konusunda Huawei ile çalışmak yerine kendi çözümüyle yoluna devam etmek istiyor. Bu da oldukça mantıklı bir adım olarak görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple, gelecek iPhone modelleri için tam bağımsızlık istiyor

Bunu daha önce de söyledik. Biliyorsunuz firma kendi işlemci ve grafik birimlerini tasarlıyor. Bu açıdan modem tarafında da bağımsız olunması, gelecek iPhone modelleri için gerçekten önemli görünüyor. Bu tarz özel tasarımlar, firmalara daha optimize ve performanslı cihazlar tasarlamasına yardımcı oluyor. Ayrıca tasarım sürecinin başkalarına yaptırılmaması, cihazların güvenliğini de artırıyor. Peki Apple’ın kendi modelleri ne zaman gelir? Bu sorunun cevabını uzmanlar 2021 ve sonrasında olarak yanıtlıyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın en yeni donanımları