reklamı kapat

POPÜLER

Apple Mac Pro
Apple Mac Pro
Apple Mac Pro
Apple Mac Pro

200 bin TL? 300 bin TL? En pahalı Mac Pro kaça satılacak?

Apple tarafından WWDC 2019 kapsamında tanıtılan yeni Mac Pro, tam bir performans canavarı. Peki bu model en üst seviyede kaça satılacak? İşte ilk tahminler;

Apple, uzun yıllardır beklenen profesyonellere yönelik yeni Mac Pro ile büyük ses getirdi. Bir rendeyi akıllara getiren tasarımı ve sunulan donanım seçenekleriyle dikkat çeken bilgisayar, elbette fiyat konusunda da nefes kesiyor. Fiyat detaylarından önce teknik özelliklere bir bakalım. Yeni model en üstte tam 28 çekirdekli Intel Xeon W işlemci, 12 x 128 GB DIMMs kombinasyonuyla tam 1.5 TB RAM, iki MPX modülü aracılığıyla dört adet AMD Radeon Pro Vega II ekran kartı ve 4 TB SSD depolama birimi ile donatılabiliyor. Burada istenirse video düzenleme sürecine hız açısından çağ atlatan Afterburner kartı da dahil ediliyor. Tüm bu sistemi tam 1.4 kW güç kaynağıyla besleyen 2019 Apple Mac Pro, bünyesinde sekiz adet PCI Express slotu taşıyor. İstendiği gibi modüler yapıda olan sistem, kağıt üzerinde gerçekten inanılmaz görünüyor. Peki bu paylaştığımız en üst özelliklere sahip Mac Pro’yu satın almanın bedeli tam olarak ne kadar olacak?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Apple Mac Pro

2019 Apple Mac Pro fiyatıyla çok kısıtlı bir kitleye hitap ediyor

Bilgisayarın açıklanan en düşük temel fiyatı 6 bin dolar seviyesinde. Burada 8 çekirdekli Intel Xeon W işlemci, 32 GB RAM, bir adet AMD Radeon Pro 580X ekran kartı ve 256 GB SSD sunuluyor. Yukarıdaki kombinasyonun ise tam 50 bin dolar seviyesinde olacağı tahmin ediliyor. Hatta yapılan bazı hesaplamalar en üstteki modelin 60 bin dolar seviyesine çıkabileceğini dahi gösteriyor. 50 bin dolar güncel kur ile “vergiler olmadan” tam 290 bin TL ediyor. 60 bin dolar ise “vergiler hariç” 350 bin TL gibi inanılmaz bir fiyatı ortaya çıkarıyor. Karşılaştırmak adına şu an en pahalı iMac Pro Türkiye’de 125 bin TL’ye satılıyor. Mac Pro’yla beraber yeni Pro Display XDR monitörü almak içinse ekstradan en az 5 bin dolar harcanması gerekiyor. Bu modelin bacağı bile 1.000 dolara satılıyor.

İlgili Video