reklamı kapat

POPÜLER

Apple Mac Pro

Apple’ın 5.599 TL’lik tekerlek kiti ile yapılan ilginç kaykaylar [Video]

Apple, iPhone SE 2020 (2. nesil) modeli ile beraber Mac Pro için ayrı tekerlek kiti satmaya başlamıştı. İşte bu uçuk fiyatlı kit ile kaykay yapılmaya başlandı.

Apple‘ın “Rendeye” benzetilen profesyonel bilgisayar modeli Mac Pro, biliyorsunuz  istenirse sabit bacaklar, istenirse de tekerlekli olarak alınabiliyordu. İşte bu bacaklar ve tekerlek iPhone SE 2020 ile beraber ayrı birer aksesuar olarak da satışa sunuldu. Mac Pro’yla beraber alındığı zaman toplam rakama 3.200 TL eklediği tekerleklere Apple, harici satışta tam 5.599 TL (700 dolar) fiyat istiyor. Ancak bu yüksek fiyat bile çılgın projelerin önünü kesmiyor. Sayfanın altında izleyeceğiniz iki farklı videoda, Mac Pro için hazırlanan ve yerleşik bir fren mekanizması olmadığı için eleştirilen tekerlekler ile yapılmış kaykaylar karşımıza çıkıyor. Bu arada Mac Pro için sabit bacaklar da alınabiliyor. Apple’ın yüksek kaliteli bacaklar için istediği rakam ise tam 2.399 TL seviyesinde karşımıza çıkıyor. Çoğu kişi bilgisayarı yerleşik olarak gelen bu bacaklar ile tercih ediyor. Bir bilgisayarın hareketli olmasına çoğu profesyonelin ihtiyacı bulunmuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple, en son Mac Pro için raf tipi kasa versiyonunu satışa sunmuştu

Türkiye’de de satışa çıkan bu modelin başlangıç fiyatı tam 46.999 TL seviyesinde yer alıyor. Bu fiyata 8 çekirdekli Intel Xeon W işlemci, 32 GB RAM, bir adet AMD Radeon Pro 580X ekran kartı ve 256 GB SSD sunuluyor. Model en üstte 430 bin TL‘ye 28 çekirdekli Intel Xeon W işlemci, 12 x 128 GB DIMMs kombinasyonuyla tam 1.5 TB RAM, ber biri 2 x 32 GB HBM2 belleğe sahip iki adet Radeon Pro Vega II Duo ekran kartı ve 8 TB SSD depolama birimi ile donatılabiliyor. Sisteme istenirse video düzenleme sürecine özel tasarlanan Afterburner kartı da dahil edilebiliyor. Tüm bu sistemi tam 1.4 kW güç kaynağıyla besleyen sistem, bünyesinde sekiz adet PCI Express slotu taşıyor.

Videolar