reklamı kapat

POPÜLER

Apple mac pro

Apple’ın ayrı satışına başladığı “uçuk fiyatlı” tekerlek ve bacak kiti!

Apple, iPhone SE 2020 (2. nesil) modeli ile beraber Mac Pro için ayrı tekerlek kiti ile ayak kiti de satmaya başladı. Kitlerin fiyatları gerçekten inanılmaz.

Apple‘ın “Rendeye” benzetilen profesyonel bilgisayar modeli Mac Pro, biliyorsunuz uzun süredir satışta bulunuyor. Aşırı sessiz olması, modüler yapısı ve performansıyla Mac dünyasında beğeni toplayan bilgisayar, istenirse sabit bacaklar, istenirse de tekerlekli olarak alınabiliyor. İşte bu bacaklar ve tekerlek sonunda ayrı birer aksesuar olarak da satışa sunuldu. Mac Pro’yla beraber alındığı zaman toplam rakama 3.200 TL eklediği tekerleklere Apple, harici satışta tam 5.599 TL fiyat istiyor. Bu da dört adet “yerleşik freni olmayan” tekerlekler için inanılmaz görünüyor. Apple’ın yüksek kaliteli bacaklar için istediği rakam ise tam 2.399 TL seviyesinde. Bu da profesyonel bir sistem için olmasına rağmen çok yüksek görünüyor. Firma biliyorsunuz Pro Display XDR isimli üst düzey monitörünün bacağını da ayrı olarak tam 7.199 TL‘ye satıyor. Bu monitör için VESA montaj adaptörü ise 1.499 TL seviyesinde karşımıza çıkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple, en son Mac Pro için raf tipi kasa versiyonunu satışa sunmuştu

Türkiye’de de satışa çıkan bu modelin başlangıç fiyatı tam 46.999 TL seviyesinde yer alıyor. Bu fiyata 8 çekirdekli Intel Xeon W işlemci, 32 GB RAM, bir adet AMD Radeon Pro 580X ekran kartı ve 256 GB SSD sunuluyor. Model en üstte 430 bin TL‘ye 28 çekirdekli Intel Xeon W işlemci, 12 x 128 GB DIMMs kombinasyonuyla tam 1.5 TB RAM, ber biri 2 x 32 GB HBM2 belleğe sahip iki adet Radeon Pro Vega II Duo ekran kartı ve 8 TB SSD depolama birimi ile donatılabiliyor. Sisteme istenirse video düzenleme sürecine özel tasarlanan Afterburner kartı da dahil edilebiliyor. Tüm bu sistemi tam 1.4 kW güç kaynağıyla besleyen sistem, bünyesinde sekiz adet PCI Express slotu taşıyor.

İlgili Video