reklamı kapat

POPÜLER

Apple Mac Pro

Yeni Mac Pro ve gerçekten inanılmaz Türkiye fiyatı!

Apple tarafından WWDC 2019 kapsamında tanıtılan profesyonellere yönelik yeni bilgisayar Mac Pro ve Pro Display XDR monitör satışa çıktı.

Apple‘ın “Rendeye” benzetilen yeni bilgisayar modeli Mac Pro, global olarak satışa çıktı. Üst düzey bilgisayarın başlangıç fiyatı 6 bin dolar seviyesinde. Bu fiyat karşılığında 8 çekirdekli Intel Xeon W işlemci, 32 GB RAM, bir adet AMD Radeon Pro 580X ekran kartı ve 256 GB SSD sunuluyor. Model en üstte ise tam 28 çekirdekli Intel Xeon W işlemci, 12 x 128 GB DIMMs kombinasyonuyla tam 1.5 TB RAM, iki MPX modülü aracılığıyla dört adet AMD Radeon Pro Vega II ekran kartı ve 4 TB SSD depolama birimi ile donatılabiliyor. Sisteme istenirse video düzenleme sürecine özel tasarlanan Afterburner kartı da dahil edilebiliyor. Tüm bu sistemi tam 1.4 kW güç kaynağıyla besleyen 2019 Apple Mac Pro, bünyesinde sekiz adet PCI Express slotu taşıyor. İşte bu versiyon, Final Cut Pro X, Logic Pro X ve Magic Mouse 2 + Magic Trackpad 2 ile beraber tam 53 bin dolar fiyat çıkarıyor. Bu fiyatı Türkiye’de ise tam 420 bin TL seviyesinde yer alıyor. Sistemin standart hali ise Türkiye’de 42.999 TL seviyesinde.

Bu fiyat gerçekten inanılmaz görünürken, daha yüksek özellikler de geliyor. Söylendiği kadarıyla sistem yakında 8 TB SSD depolama ile de elde edilebilecek. Ayrıca yakında 16 GB GDDR6 bellekli Radeon Pro W5700X ekran kartı da gelecek. Bu kart çiftli olarak da satın alınabilecek. Ek olarak yeni Mac Pro “server” sistemi forumda da alınabilecek. Sürpriz olan aşağıda görebileceğiniz bu versiyonun, 6.499 dolardan başlayacağı aktarılıyor ancak satış tarihi verilmiyor.

Mac Pro

Bu arada bilgisayarın yanında satışa sunulan profesyonel monitör modeli Apple Pro Display XDR da hiç ucuz değil. Modelin fiyatı 5 bin dolar seviyesinde. Nano kaplamalı model içinse 6 bin dolar verilmesi gerekiyor. Modelin bacağı da 1.000 dolara ayrı olarak satılıyor. Modelin normal Türkiye fiyatı 35.999 TL seviyesinde. Nano kaplama ile 42.999 TL fiyat çıkıyor. Bacak ise 7.199 TL seviyesinde.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mac Pro alanların mutlaka edinmek isteyecekleri Apple Pro Display XDR detayları ise şöyle

32 inç LCD panelinde 6K (6016 x 3384 piksel) çözünürlük sunan monitör, inanılmaz ince çerçevelere sahip. P3 renk gamutuna destek veren monitör, fabrikadan tamamen kalibre edilmiş olarak çıkıyor. Özel bacak yapısıyla geniş bir hareket kabiliyetine sahip olan Pro Display XDR, tam 1000 nit tam ekran parlaklık (1.600 maksimum) değerine sahip. HDR desteği bulunan monitör, 1.000,000:1 kontrast değeriyle ses getiriyor. Bu değer oldukça derin siyahlar anlamına geliyor. Arka kısmı serin tutulması için özel tasarlanan alüminyum kasalı model, sevindirici şekilde pivot yani dikey modda da kullanılabiliyor.

İlgili Video