reklamı kapat

POPÜLER

Avengers Endgame

Black Widow fragmanındaki Avengers Endgame göndermesi

Scarlett Johansson’ın rol aldığı Black Widow filmi Avengers Endgame öncesinde geçmesine rağmen beklenmedik bir gönderme yapıyor. Fragmanda Avengers Endgame’den alınan bir replik kullanılıyor.

Uzun süredir Marvel Sinematik Evreni’nin bir parçası olan Black Widow yakında kendi solo filmine kavuşacak. Hayranların bu talebi geç de olsa Marvel stüdyolarından karışılık buldu. Geç de olsa diyoruz, çünkü Avengers Endgame’de Natasha Romanoff’un ölümüne şahit olduk. Yani normalde onun hikayesi çoktan son buldu. Buna rağmen Scarlett Johansson’ın başrolünde olduğu yeni bir macera yolda. Şimdi seyredeceğimiz solo filmde ise geçmişe gideceğiz. Bu hikayenin Captain America Civil War sonrasında, Avengers Infinity War öncesinde geçeceğini biliyoruz. Buna rağmen filmin Avengers Endgame’den materyal kullanıyor olması dikkatlerden kaçmıyor.

Şaşırtan Avengers Endgame göndermesi

Marvel stüdyolarının geçtiğimiz hafta izleyicilerle paylaştığı ilk Black Widow fragmanı Natasha’nın tanıdık cümlesiyle bağlıyor. “Eskiden kimsem yoktu. Bu işi aldıktan sonra her şey değişti. Artık bir ailem vardı ancak hiçbir şey sonsuza kadar sürmüyor.” Hatırlarsanız bu normalde Avengers Endgame filminde duyduğumu bir replikti. Natasha Romanoff, Avengers’ın kendisi için ne kadar önemli olduğunu bu cümlelerle anlatmıştı. Aynı replikler Black Widow’un fragmanında da kullanılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Marvel’ın kendi işlerine ait parçaları farklı yerlerde kullanmasında herhangi bir sıkıntı yok. Ancak zamansal açıdan bir problem var. Filmin geçtiği dönemi düşününce Natasha Romanoff henüz bu sözleri sarf etmedi. Bu sebeple bunun bir Avengers Endgame göndermesi olduğu düşünülüyor.

İlginizi çekebilir

Filmin ilk fragmanı