reklamı kapat

POPÜLER

Mac Pro

Apple Mac Pro tekerleği

Pro Display XDR stand

Apple Mac Pro
Apple Mac Pro iMac

Mac Pro’nun “tekerlek”, Pro Display XDR’ın ise akıl almaz “monitör bacağı” fiyatı!

Satışa çıkan Mac Pro ve Pro Display XDR‘ın akıl almaz tekerlek ve monitör bacağı fiyatları da belli oldu. Bu fiyatlar gerçekten inanılmaz ses getirecek.

Apple’ın profesyonellere yönelik yeni ürünleri Mac Pro bilgisayar ve Pro Display XDR monitör Türkiye’de de satışa çıktı. Bu modellerin en çok konuşulacak detayları ise sunulan iki opsiyon oldu. Mac Pro tarafında bu opsiyon dört adet tekerlek. Bu tekerlekler ile daha rahat hareket ettirilebilir hale gelen bilgisayar, bunun için Türkiye’de tam 3.200 TL fiyat farkı çıkarıyor. Evet dört tekerlekli bacak için verilmesi gereken ücret 3.200 TL seviyesinde yer alıyor. Pro Display XDR monitör için sunulan en ilginç opsiyon ise bir monitör bacağı. Normalde bacaksız gelen modeli tek başına ayakta durabilir hale getirmek için bu bacağa / standa tam 7.199 TL verilmesi gerekiyor. Modelin harici VESA destekli stand ünitelerine bağlamak içinse tam 1.449 TL adaptör ücretinin gözden çıkarılması gerekiyor. Mac Pro’nun standart hali iseTürkiye’de 42.999 TL seviyesinde. Pro Display XDR ise “bacaksız ” olarak tam 35.999 TL’ye satılıyor. Mat nano kaplamalı versiyon ise 42.299 TL seviyesinde.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mac Pro ve Pro Display XDR için kısa bir özet yaparsak

Model 420 bin TL verilirse en üstte ise tam 28 çekirdekli Intel Xeon W işlemci, 12 x 128 GB DIMMs kombinasyonuyla tam 1.5 TB RAM, iki MPX modülü aracılığıyla dört adet AMD Radeon Pro Vega II ekran kartı, özel video kartı ve 4 TB SSD depolama birimi ile donatılabiliyor. 32 inç LCD panelinde 6K (6016 x 3384 piksel) çözünürlük sunan monitör, inanılmaz ince çerçevelere sahip. P3 renk gamutuna destek veren monitör, fabrikadan tamamen kalibre edilmiş olarak çıkıyor. Özel bacak yapısıyla geniş bir hareket kabiliyetine sahip olan Pro Display XDR, tam 1000 nit tam ekran parlaklık (1.600 maksimum) değerine sahip. HDR desteği bulunan monitör, 1.000,000:1 kontrast değeriyle ses getiriyor.

İlgili Video