reklamı kapat

POPÜLER

Apple Pro Display XDR monitör
Apple Pro Display XDR monitör

MSI’dan Apple’ın en az 7 bin TL’lik monitör bacağını tiye alan paylaşım

Teknoloji devi Apple, WWDC 2019 kapsamında Pro Display XDR isimli oldukça gelişmiş bir monitör tanıttı. Ancak bu modelden çok bacağı için istenen 1.000 dolar olay oldu.

Apple Pro Display XDR, tüm detaylarına aşağıdaki haberimizde ulaşabileceğiniz üzere dünyanın en gelişmiş monitörleri arasında yer alıyor. Gerçekten teknik anlamda sınırları zorlayan model, profesyonelleri oldukça heyecanlandırıyor. Ancak bu model için Apple’ın uyguladığı ilginç bir durum bulunuyor. Pro Display XDR, normalde monitör bacağı olmadan geliyor. Normal fiyatı 5 bin dolar olan ürünün bacağı ise tam 1.000 dolar seviyesinde. Pivot kullanıma izin veren ve yüksek hareket kabiliyeti sunan bu alüminyum bacak için bu kadar fiyat istenmesi oldukça şaşırtıyor ve bu konuda inanılmaz “meme” paylaşımları yapılıyor. Ayrıca bu sürece dünyaca ünlü MSI firması da katıldı. MSI Avustralya, Twitter hesabından paylaştığı aşağıdaki görsel ile hem kendi hepsi bir arada bilgisayarını öne çıkarıyor hem de bacağın yüksek fiyatını tiye alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Pro Display XDR monitör bacağı neden ayrı satılıyor?

Apple, profesyonellerin bu monitörü hali hazırda sahip oldukları kendi monitör bacaklarıyla kullanacaklarını düşünüyor. Aslında burada firma haklı. Çünkü birçok profesyonel çok gelişmiş çoklu kurulumlara izin veren özel bacak sistemleri kullanıyor. Bu monitörü 200 dolarlık VESA bağlantı aparatı (Evet bu da ayrı satılıyor) ile her yere bağlayabiliyorsunuz. Ancak yine de bir bacak için 1.000 dolar istenmesi kabul edilemiyor. Bu bacağın Türkiye’de 6.500 hatta 7 bin TL olacağı tahmin edilirken, firmanın yeni Mac Pro modelinde kullandığı tasarım da oldukça konuşuluyor. Kişiler yukarıda görebileceğiniz bilgisayarı bir “rendeye” benzetiyor.

İlgili Video