reklamı kapat

POPÜLER

mac Pro tekerlek

3.200 TL’lik Mac Pro tekerlekleri için “güldüren” eksik [Video]

Apple tarafından profesyonellere özel olarak hazırlanan bilgisayar modeli Mac Pro, istenirse tekerlekler ile alınabiliyor. İşte bu tekerleklerde önemli bir eksik var.

Apple‘ın “Rendeye” benzetilen yeni bilgisayar modeli Mac Pro, biliyorsunuz Türkiye başta olmak üzere tüm dünya genelinde elde edilebiliyor. Fiyat performans konusunda ciddi eleştiriler alan, aşırı sessiz olmasıyla ise büyük beğeni toplayan bilgisayar, bu sefer birçok kullanıcıyı güldüren bir detayla gündemde. Biliyorsunuz yeni Mac Pro istenirse sabit bacaklar, istenirse de yurt dışında 400 dolar, Türkiye’de ise 3.200 TL ekstra ödeme ile tekerlekli olarak alınabiliyor. Ancak bu tekerlerde çok ilginç olarak bir kilit mekanizması yer almıyor. Ağır sistem bu yüzden aşağıdaki videoda da görebileceğiniz üzere hafif eğimli bir zeminde dahi kendi başına sabit duramıyor. Bu da gerçekten inanılmaz görünüyor. Apple’ın böyle ufak bir şeyi nasıl atladığı anlaşılamazken, internet şu an bu konuyu ciddi bir dalga konusu haline getirmiş gibi görünüyor. Sırf bu sorun için özel aksesuarların yakında satışa çıkacağı düşünülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mac Pro en son raf tipi kasa ile gündeme gelmişti

Türkiye’de de satışa çıkan bu modelin başlangıç fiyatı tam 46.999 TL seviyesinde yer alıyor. Bu fiyata 8 çekirdekli Intel Xeon W işlemci, 32 GB RAM, bir adet AMD Radeon Pro 580X ekran kartı ve 256 GB SSD sunuluyor. Model en üstte 430 bin TL‘ye 28 çekirdekli Intel Xeon W işlemci, 12 x 128 GB DIMMs kombinasyonuyla tam 1.5 TB RAM, ber biri 2 x 32 GB HBM2 belleğe sahip iki adet Radeon Pro Vega II Duo ekran kartı ve 8 TB SSD depolama birimi ile donatılabiliyor. Sisteme istenirse video düzenleme sürecine özel tasarlanan Afterburner kartı da dahil edilebiliyor. Tüm bu sistemi tam 1.4 kW güç kaynağıyla besleyen sistem, bünyesinde sekiz adet PCI Express slotu taşıyor.

İlgili Video