reklamı kapat

POPÜLER

Apple Mac Pro render

Yeni Mac Pro “ızgarası” ile peynir rendeleyen YouTuber [Video]

Apple tarafından WWDC 2019 kapsamında tanıtılan profesyonellere yönelik bilgisayar Mac Pro için ilginç bir video daha yayımlanmış durumda.

Yeni Apple Mac Pro, henüz satışa çıkmadığı için performansı değil tasarımıyla gündeme geliyor. Aşağıda görebileceğiniz üzere ön ızgarasıyla bir rendeyi akıllara getiren model, yine bu konuyla alakalı bir video ile gündemde yer alıyor. Daha önce John Helsz tarafından ahşap kullanılarak hazırlanan bu özel ızgara, bu sefer Winston Moy tarafından alüminyum ile oluşturuldu. Apple’ın üretmek için alüminyum kullandığı ızgara, Moy tarafından “peynir rendelemek” için de kullanıldı. Sürpriz olmadığı üzere bu konuda çok başarılı olmayan ızgara, Apple’a göre çok ciddi bir yönlendirilmiş hava akışı sağlıyor. Sunacağı performans çok merak edilen Mac Pro, donanımsal detayları gerçekten nefes kesiyor.

Apple Mac Pro render
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Apple Mac Pro hakkında bilinmesi gerekenler

Model en üstte tam 28 çekirdekli Intel Xeon W işlemci, 12 x 128 GB DIMMs kombinasyonuyla tam 1.5 TB RAM, iki MPX modülü aracılığıyla dört adet AMD Radeon Pro Vega II ekran kartı ve 4 TB SSD depolama birimi ile donatılabiliyor. Sisteme istenirse video düzenleme sürecine özel tasarlanan Afterburner kartı da dahil edilebiliyor. Tüm bu sistemi tam 1.4 kW güç kaynağıyla besleyen 2019 Apple Mac Pro, bünyesinde sekiz adet PCI Express slotu taşıyor.

Modüler yapıda olan sistemin hatırlarsınız en düşük özelliklerdeki temel fiyatı 6 bin dolar seviyesinde. Burada 8 çekirdekli Intel Xeon W işlemci, 32 GB RAM, bir adet AMD Radeon Pro 580X ekran kartı ve 256 GB SSD sunuluyor. En üst donanım kombinasyonunun ise tam 50 bin dolar seviyesinde olacağı tahmin ediliyor. Bu fiyat halen netlik kazanmış değil.

İlgili Video