reklamı kapat

POPÜLER

Katlanabilir telefon Huawei Mate X

Katlanabilir telefon Huawei Mate X için önemli açıklama

Katlanabilir telefon pazarının Galaxy Fold karşısına çıkacak tek oyuncusu Huawei Mate X için önemli bir açıklama yapıldı.

Katlanabilir telefon Huawei Mate X, geçtiğimiz hafta yapılan resmi açıklama ile eylül ayına kadar ertelenmişti. Konu hakkında o zaman bir açıklama yapan firma, bu erteleme için Samsung Galaxy Fold‘un yaşadığı sorun üstünden “ünümüzü yok edecek bir ürün satışa sunmak istemiyoruz” açıklamasında bulunmuştu. İşte firma bu süreç hakkında firma bir kez daha konuştu. Söylendiği kadarıyla cihaz kesin ama kesin olarak eylül ayında raflardaki yerini alıyor. Hatta cihazın eylül ayından önce gelebilme ihtimali olduğunu da belirten firmanın üst düzey isimlerinden Vincent Pang, ayrıca önemli bir bilgi daha veriyor. Bu bilgiye göre telefon kesin olarak Android işletim sistemi üzerine kuruluyor. Cihaz çok önce duyurulduğu için bu konuda gerekli lisansları aldığı tahmin edilen firma, 2.600 dolarlık cihazı HongMeng (Ark OS) ile karşımıza çıkarmayacak gibi duruyor. Bu da aslında Huawei Mate X almayı düşünenler için güzel görünüyor. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Katlanabilir telefon Huawei Mate X hakkında kısaca bir özet geçersek

Cihaz gücünü firmanın diğer amiral gemileri gibi 7 nm Kirin 980 işlemcisinden alıyor. Bünyesinde 4.500 mAh pil yer alan telefon, 8 inç esnek OLED ekran üzerine kuruluyor. Yan tarafında Leica imzalı üçlü kamera sistemi taşıyan telefon, kullanma şansı elde edenlerin gösterdiği kadarıyla sorunsuz bir kullanıcı deneyimi sunuyor.

İlgili Video