reklamı kapat

POPÜLER

katlanabilir telefon Huawei Mate X
katlanabilir telefon Huawei Mate X
katlanabilir telefon Huawei Mate X
katlanabilir telefon Huawei Mate X

Huawei Mate X için endişelendiren resmi açıklama

Katlanabilir telefon Huawei Mate X çıkışına yönelik biraz korkutan bir açıklama yapıldı. Resmi bir ağızdan gelen bu açıklama, “acaba çıkmayabilir mi?” dedirtiyor.

Ekran sorunu yaşayan katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold yakında satışa çıkıyor. Ancak Huawei Mate X için halen açıklanmış bir tarih bulunmuyor. Geçtiğimiz ay firma yeni cihazları hakkında Galaxy Fold gibi olası bir ekran sorunu üzerinden “ünümüzü yok edecek bir ürün satışa sunmak istemiyoruz” açıklamasında bulunmuştu. Geçtiğimiz günlerde üst düzey Huawei yetkilisi Richard Yu’nun elinde görülen katlanabilir model, söylendiği kadarıyla çıkışa halen hazır değil. Bir diğer üst düzey isim He Gang’dan gelen bu bilgi biraz endişelendiriyor. Çünkü Gang, Huawei’nin kalite standardının çok yüksek olduğunu ve bu karşılanana kadar modelin markete çıkarılmayacağını belirtiyor. Haklı olarak 2.600 dolarlık telefon için ince eleyip sık dokuyan firma, “mükemmel” bir katlanabilir telefon elde etmenin tahmin ettiklerinden daha zor olduğunu da söylüyor. Galaxy Fold’un başına gelenlerden ciddi şekilde derse aldığı söylenen firma, şimdiden gövde üstünde bazı değişiklikler yapmış durumda. Ancak bunlar henüz yeterli değil gibi duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Katlanabilir telefon Huawei Mate X hakkında bilinmesi gereken tüm detaylar şöyle;

4.500 mAh pil üzerine kurulan cihaz, bünyesinde 8 inç 2480×2200 piksel bir esnek OLED ekran barındırıyor. Gücünü Kirin 980 işlemciden alan telefon, 6 GB RAM + 128 GB depolama, 8 GB RAM + 256 GB depolama ve 12 GB RAM + 512 GB depolama seçeneklerine sahip. Hafıza artışına izin veren Mate X, arkasında 40 megapiksel + 16 megapiksel + 8 megapiksel + ToF dahil dörtlü kamera kurulumu taşıyor. Telefonda 55W hızlı şarj desteği de aktif olarak sunulurken, model Android Pie üstüne kuruluyor ve Android Q alacaklar arasında yer alıyor.

İlgili Video