reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate X Samsung Galaxy fold katlanabilir telefon

Samsung Galaxy Fold için tarih belli oldu; peki Huawei Mate X için son durum ne?

Katlanabilir telefon pazarının Samsung Galaxy Fold için çıkış tarihi paylaşıldı. Şimdi sıra rakip Huawei Mate X modeline geldi.

Kısa süre önce katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold için “ekran sorunu” çözülmüş haliyle satışa çıkacağı tarih açıklandı. Katlanabilir telefon Huawei Mate X de biliyorsunuz Samsung Galaxy Fold’un başına gelen ekran sorunu nedeniyle ertelenmişti. Bu tarz bir sorun yaşamamak adına cihaz üzerinde biraz daha çalışmak isteyen Huawei, süreç hakkında “ünümüzü yok edecek bir ürün satışa sunmak istemiyoruz” açıklamasında bulunmuştu. İşte tüm bunlar üstüne modelin çıkışı için firmanın halen resmi olarak bir açıklaması bulunmuyor. Ancak cihaz aktif olarak sahada kullanılıyor. Geçtiğimiz gün üst düzey Huawei yetkilisi Richard Yu’nun elinde görülen katlanabilir model, Galaxy Fold’dan hemen önce ya da hemen sonra resmi olarak raflardakini alacak deniyor. Bu konuda sağlam kaynaklar kesin konuşuyor. Resmi Çin merkezli TENAA kayıtlarında kendisini gösteren telefon, 2.600 dolar fiyat etiketiyle yolda bulunuyor.

Huawei Mate X Samsung Galaxy fold katlanabilir telefon
Huawei Mate X Samsung Galaxy fold katlanabilir telefon
Huawei Mate X Samsung Galaxy fold katlanabilir telefon
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Katlanabilir telefon Huawei Mate X teknik olarak şu detaylara sahip

Baktığımız zaman 4.500 mAh pil üzerine kurulan cihaz, bünyesinde 8 inç 2480×2200 piksel bir esnek OLED ekran barındırıyor. Gücünü Kirin 980 işlemciden alacak telefon, resmi kayıtlara göre raflara 6 GB RAM + 128 GB depolama, 8 GB RAM + 256 GB depolama ve 12 GB RAM + 512 GB depolama seçenekleriyle çıkıyor. Nano Memory üzerinden hafıza artışına izin veren Mate X, 5G desteğine sahip ve 287 gram ağırlığında. Boyutları 161.3 x 146.2 x 11mm olarak açıklanan telefon, bünyesinde 40 megapiksel + 16 megapiksel + 8 megapiksel + ToF dahil dörtlü kamera kurulumu taşıyor. Telefonda 55W hızlı şarj desteği de aktif olarak sunuluyor. Model Android Pie üstüne kuruluyor ve Android Q alacaklar arasında yer alıyor.

İlgili Video