reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Fold ve Huawei Mate X

Galaxy Fold

Samsung Galaxy Fold ve Huawei Mate X

Mate X

Huawei CEO’sundan bazılarını kızdıracak Samsung Galaxy Fold açıklaması

Samsung Galaxy Fold ve Huawei Mate X gündemden düşmüyor. Bu sefer konu hakkında Huawei CEO’su tarafından yapılan bir açıklama gündemde.

Business Insider’a bir röportaj veren Huawei Mobile CEO’su Richard Yu, ilginç bir açıklamada bulundu. Orijinal Huawei Mate X prototipinin Samsung Galaxy Fold modelinden çok da farklı olmadığını söyleyen Yu, bunun iyi olmadığını belirtti. Üst kapalı da olsa Galaxy Fold’un tasarımını beğenmediğini söyleyen CEO, Fold benzeri çift ekranlı yapının telefonu çok ağır yaptığına da değindi. Zamanında katlanabilir telefon için üç farklı proje yürüttüklerini söyleyen CEO, bir modelin Galaxy Fold’un yapısını benimsediğini ve daha iyi olmasına rağmen genel yapının kötü olması nedeniyle iptal edildiğini de belirtti. Tasarımsal elbette kişiden kişiye değişiyor ancak sizin yorumlarınıza baktığımız zaman Mate X’in daha beğenildiği ortaya çıkıyor. Fakat Galaxy Fold’u da oldukça beğenen kişiler bulunuyor.

Katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold teknik detayları

Modelde 7.3 inç QXGA+ Dinamik AMOLED (4.2:3) (İç ekran) ve 4.6 inç HD+ Super AMOLED (21:9) (Dış / kapak ekran) olmak üzere iki adet ekran yer alıyor. Gücünü Snapdragon 855 işlemciden alan telefon, tam 12 GB RAMile geliyor. Dahili hafızası 512 GB olan katlanabilir akıllı telefon Samsung Galaxy Fold, ekrana entegre parmak izi teknolojisini benimsemiyor. Bunun yerine parmak izi sensörü güç tuşunda olan telefon, arkasında 16 MP F2.2 ultra geniş açı + 12 MP (2PD) F1.5/F2.4 OIS geniş açı + 12 MP F2.4 OIS telefoto olmak üzere üç adet kamera yer alıyor. Modelin içerisinde ise 10 MP (2PD) F2.2 geniş açı + 8 MP F1.9 derinlik kamerası bulunuyor. Modelin kapağında ise 10 MP (2PD) F2.2 kamerası bizleri karşılıyor.4.380 mAh pil üzerine kurulan telefonda, normal ve ters kablosuz şarj teknolojisi de aktif olarak yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate X ise şu detaylarla geliyor

Huawei Mate X gücünü 7 nm üretim sürecinden çıkan Kirin 980 işlemciden alıyor. Firmanın kendi geliştirdiği Balong 5000 modem birimi sayesinde 5G desteğini taşıyan model, iki parça halinde 4.500 mAh kapasitesinde pil üzerine kuruluyor. Modelde temel olarak 8 inç boyutunda tek bir esnek OLED ekran yer alıyor. Kapatıldığı zaman bu ekran önde 6,6 inç 2480×1148 piksel, arkada ise 6,38 inç 2480×829 piksel ekran alanı sunuyor. Bu açıdan şaşırtan telefon, yan tarafında Leica imzalı üçlü kamera sistemi taşıyor.

İlginizi Çekebilir

Bu da Xiaomi’nin katlanabilir modeli