reklamı kapat

POPÜLER

Halide geliştiricisinden yeni kamera uygulaması Spectre Camera

Halide’nin geliştiricilerinden yepyeni bir kamera uygulaması: Spectre [İndir]

Popüler kamera uygulaması Halide sonrası aynı geliştirici ekip bu kez bizi Spectre Camera ile buluşturuyor. Uzun pozlamalı efsane fotoğrafların çekimi kolaylaşıyor.

iOS’te indirilmeye sunulmuş en etkileyici kamera uygulamalarından biri olan Halide, kullanıcıların da büyük beğenisini kazanmıştı. Bu uygulamanın arkasındaki isim olan Chroma Noir LLC yeni kamera uygulaması ile bir kez daha çok başarılı bir altenatif sunmaya hazırlanıyor. Spectre Camera isimli uygulama tek bir tarz üzerine yoğunlaşıyor: Uzun pozlama. Yapay zeka desteğiyle gelen uygulama bu sayede uzun pozlama çekimleri kolaylaştırırken ilginç alternatifler de sunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kalabalıklar yok oluyor

Örneğin Spectre’yle çektiğiniz uzun pozlamalarda kalabalık mekanlardaki insanları ve araçların yok olmasını sağlayabiliyorsunuz. Aynı zamanda iPhone’un Live Photos özelliğini de koruyan bu fotoğraflar, çekim sonrası “hareketlendirilebiliyor”. Su odaklı çekimlerde ise profesyonele yakın karelerin telefonla elde edilebileceğini kaydediyor. Spectre Camera kullandığı yapay zekanın çekim modları arasında otomatik olarak geçiş yapabildiğini belirtiyor. Siri kestirmeleri, yapay zeka destekli görüntü sabitleme, tripod desteği ve makine öğrenimi gibi yeteneklere de sahip. Yapay zeka destekli görüntü sabitleme özelliği 9 saniye boyunca tripod gerektirmeksizin çekimler yapılabilmesini sağlıyor. Ancak tripodla çektiğiniz karelerin daha profesyonel görüneceğini yine de not düşelim.

Tıpkı Halide gibi Spectre de ücretli bir kamera uygulaması. Ancak Spectre’nin, Halide’den daha uygun bir fiyatla satıldığını kaydedelim. Uygulamayı 12,99 TL‘ye haberin devamındaki linkten indirebilirsiniz. Halide’nin de fiyatının 40 TL olduğunu hatırlatalım. Uygulamanın tanıtım videosunu haberin üzerinden izleyebilirsiniz.