reklamı kapat

POPÜLER

Popüler kamera uygulaması Halide için büyük yenilikler

iPhone X‘un çentiği en iyi kullanan uygulamalardan sayılan popüler kamera uygulaması Halide, büyük yenilikler getiren bir güncelleme aldı. İşte 1.7 sürümüyle gelen yenilikler;

Öncelikle hatırlamak adına Halide, iPhone için hazırlanmış gelişmiş bir kamera uygulaması. Chroma Noir isimli geliştiriciden çıkan uygulama, yayımlanan 1.7 sürümüyle çok daha güçlü bir hal alıyor. Kısa süre içerisinde herkesin alacağı güncelleme, ilk olarak uygulamaya portre modunu getiriyor. iPhone X ve Plus modellerin çift arka kamerasıyla çalışan bu mod, biliyorsunuz arkası bulanık fotoğraflar verebiliyor. Ancak burada telefonun kendi uygulamasından farklı imkanlar sunuluyor. Örneğin fotoğraf çekilmeden önce arka planın nasıl bulanık olacağı canlı olarak görülebiliyor. Bu da doğru ayarlar için büyük bir zaman kazancı anlamına geliyor. Buna ek olarak yeni sürümde bir Depth Peaking özelliği de bulunuyor. Bu özellik ortam derinliğini kameranın nasıl gördüğünü gözler önüne seriyor. Bilim kurgu filmlerinden çıkmış gibi bir görüntü oluşturan sistem, oldukça ilginç duruyor. Derinliğiyle beraber çekilen fotoğrafları üç boyutlu hale getirebilen uygulama, elbette artık TrueDepth kamera sistemine de destek veriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Halide
Halide

Halide içerisinde fotoğraf için her şey sunuluyor

iPhone X’un eleştirilen çentiğinde yer alan TrueDepth kamera sistemi, biliyorsunuz derinlik algılamayı ön kameraya da getiriyor. Portre moduyla çekimin önünü açan destek, uygulama içerisinde kaydedilen derinlik haritasını da saklayarak gösterebiliyor. Bu veri başka fotoğraflar editörlerine aktarılarak daha iyi sonuçlar alınabiliyor. Eskiye oranla daha hızlı fotoğraf çektiği ve hızlı çalıştığı belirtilen Halide, artık tek tuşla fotoğrafları Darkroom uygulamasında açabiliyor. Bu uygulama gelişmiş şekilde fotoğraf düzenleme üzerine odaklanıyor.

  • Fiyat 12.99 TL
  • Boyut 27.7 MB
  • Yükle App Store