reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate X2

Samsung Galaxy Z Fold 2 rakibi Huawei Mate X2 için yeni bilgiler

Katlanabilir telefon Huawei Mate X2, aktarıldığı kadarıyla pazarda direkt olarak Samsung Galaxy Z Fold 2 karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Katlanabilir telefon Huawei Mate X ve inanılmaz fiyata Türkiye’de de satılan Mate XS modelleri Huawei’nin katlanabilir taraftaki ilk kozlarıydı. Ekran ve ekran teknolojileri konusunda sağlam kaynaklardan Ross Young’un paylaşımına göreyse Huawei Mate X2 modeli Samsung Galaxy Z Fold 2 benzeri bir gövde yapısını benimsiyor. Bünyesindeki yüksek ihtimalle 120 Hz esnek ekranı Samsung ya da BOE‘den gelecek denilen telefon, burada rakibi gibi UTG kullanmayacak. Yani telefonun ekranı üzerinde plastik ile korunan esnek bir cam katmanı bulunmayacak. Çok olası olmasa da gövdeye entegre stylus kalem ile gelebilir denilen telefon, oldukça merak ediliyor ve buna ek olarak firmanın Galaxy Z Flip benzeri dikey katlanabilir bir katlanabilir telefon geliştirdiği de duyuluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate X2 teknik olarak neler sunacak?

Bu konuda henüz çok net bilgiler yok. Ancak telefonun gücünü 5 nm üretim sürecinden çıkacak ve çok güçlü olarak Kirin 1000 işlemciden alacağı düşünülmüyor. Bu işlemcinin sadece Huawei Mate 40 ailesinde kendisine yer bulacağı gelen son bilgiler arasında yer alıyor. Bu açıdan yeni katlanabilir içerisinde Kirin değil MediaTek ya da Qualcomm imzalı bir işlemci yer alabilir deniyor. Burada MediTek’in işlemcileri çok daha olası görünüyor.

Not: Görsel temsilidir.

İlgili Video

WhatsApp için yakında kullanıma çıkacak yeni özellikler