reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate X2

Huawei Mate X2 için netleşen hızlı şarj detayı

Katlanabilir telefon Huawei Mate X2 için yeni bir teknik özellik netlik kazanmış durumda. Bu detay hızlı şarj için geçerli.

Ekran ve ekran teknolojileri konusunda sağlam kaynaklardan Ross Young, hatırlarsınız geçtiğimiz ay yaptığı paylaşımda Huawei Mate X2 modelinin Samsung Galaxy Z Fold 2 benzeri bir gövde yapısını benimsediğini aktarmıştı. Bünyesindeki yüksek ihtimalle 120 Hz esnek ekranı Samsung ya da BOE‘den gelecek denilen telefon, bu sefer resmi kayıtlara 66W hızlı şarj ile girmesiyle gündemde. Evet artık netleştiği üzere telefon kablo üzerinde 66W hızlı şarj sunuyor. Bu rakam biliyorsunuz genel olarak yüksek ancak artık pazarda 120W hızlı şarj sistemleri olduğundan çok da etkileyici değil. Resmi kayıtlara girmeye başladığından 2021’in hemen başında gelecek gibi görünen katlanabilir telefon, gerçekten oldukça merak ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate X2 teknik olarak neler sunacak?

Bu konuda halen net bilgiler elimizde bulunmuyor. Ancak telefonun gücünü 5 nm üretim sürecinden çıkacak ve çok güçlü olarak Kirin 9000 işlemciden alacağı düşünülmüyor. Bu işlemcinin sadece Huawei Mate 40 ailesinde kendisine yer bulacağı gelen son bilgiler arasında yer alıyor. Bu açıdan yeni katlanabilir içerisinde Kirin değil MediaTek ya da Qualcomm imzalı bir işlemci yer alabilir deniyor. Qualcomm’a Huawei’ye satış için lisans geldi yönünde bilgiler geliyor.

Not: Görsel temsili ancak bu tasarım oldukça olası

İlgili Video

WhatsApp için yakında kullanıma çıkacak yeni özellikler