reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate X2 modeli için Samsung’un yerini BOE aldı

Katlanabilir telefon modeli Huawei Mate X2 çok yakında geliyor. İşte bu modelin bugün itibarıyla ekran / panel tedarikçisi belli oldu.

Katlanabilir telefon Huawei Mate X2, 22 Şubat tarihinde tanıtılacak merak uyandıran telefonlar arasında yer alıyor. Direkt olarak Samsung Galaxy Z Fold 2‘yi akıllara getiren telefon, son bilgilere göre daha önceki bilgilerine aksine Samsung Display değil Çin merkezli BOE imzalı bir ekran üzerine kuruluyor. Huawei ile Samsung’un bu konuda daha önce görüştüğü ancak yüksek ihtimalle ABD ambargosu ile alakalı bir durum nedeniyle Huawei’nin yeni modeli için BOE’ye döndüğü tahmin ediliyor. BOE son yıllarda çok ciddi ses getiriyor ve üretim sürecini de ciddi oranda geliştiriyor. Bu açıdan Samsung Display’den BOE’ye dönülmesi, Mate X2 için olumsuz bir durum oluşturacak gibi görünmüyor.

Model tekrardan üzerinden geçmek gerekirse içe doğru kapanıyor ve dışında geniş bir ekran taşıyor. Selfie kamerası çiftli olarak bu dış ekrana konumlandırılan, içinde ise bu tasarıma göre bir kamera taşımayan telefon, genel olarak tasarımsal açıdan beğeni toplayacak izlenimi oluşturuyor. Fakar hep söylediğimiz gibi Mate X2’nin global olarak pek öne çıkma şansı bulunmuyor. Bundan beklenen yüksek fiyat ile Android lisansının halen alınamamış olmasının büyük bir etkisi bulunuyor.

Huawei Mate X2

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate X2 için başka neler biliyoruz?

Çin merkezli sağlam bir kaynak tarafından yapılan sızıntıya göre cihazın içerisinde 8 inç, dışarıda ise 6,45 inç ekran yer alıyor. Selfie kamerasından bir tanesi 16 megapiksel çözünürlükte olan Mate X2, arkasında ise dörtlü kamera sistemi taşıyor. Eğer doğruysa burada 50 megapiksel + 16 megapiksel + 12 megapiksel + 8 megapiksel kameralar bir araya geliyor. Gücünü Kirin 9000 işlemciden alacak telefon, 4.400 mAh pil üzerine kuruluyor ve burada 66W hızlı şarj sunuyor.

İlgili Video

Samsung’un ilginç yeni aksesuar modeli