reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate X2

İşte karşınızda beklenen katlanabilir telefon Huawei Mate X2

Katlanabilir telefon modeli Huawei Mate X2 çok yakında geliyor. Modelin detaylı tasarım sızıntısı da sonunda yapıldı.

Katlanabilir telefon Huawei Mate X2, resmi olarak 22 Şubat tarihinde yani bugün tanıtılıyor. İşte bu model için duyuru öncesinde Evan Blass’tan detaylı tasarım sızıntısı geldi. Görebileceğiniz gibi telefon Mate X gibi değil Samsung Galaxy Z Fold gibi bir tasarımı benimsiyor. Yani ana katlanabilir ekranı içeride kalan telefon, dışında oldukça geniş ikinci bir ekran daha taşıyor. Bu ekranda iki adet selfie kamerası bir ekran deliğinde bir araya geliyor. Modelin içindeki ekran aktarıldığı kadarıyla geliştirilen yeni teknikler ve materyaller ile istenmeyen ekran üstü katlanma çıkıntısını / kısmını neredeyse tamamen ortadan kaldırıyor. Biliyorsunuz kişilerin katlanabilir telefonlar için en büyük şikayetleri arasında bu kullanımda devamlı ele gelen katlanma çıkıntısı / bölümü oluyor. Huawei bunu yeni modelinde sıfıra en yakın hale getirmiş gibi görünüyor. Türkiye’de de satılmasını beklediğimiz telefon dört farklı renkte yolda bulunuyor. Fiyat ise halen gizemini koruyor.

Huawei Mate X2 için teknik olarak neler biliyoruz?

Çin merkezli sağlam bir kaynak tarafından yapılan sızıntıya göre cihazın içerisinde 8 inç, dışarıda ise 6,45 inç ekran yer alıyor. Selfie kamerasından bir tanesi 16 megapiksel çözünürlükte olan Mate X2, arkasında ise dörtlü kamera sistemi taşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Evan Blass’ın sızıntısında gördüğümüz üzere telefon arkasında dörtlü kamera kurulumu yer alıyor. Eğer doğruysa burada 50 megapiksel + 16 megapiksel + 12 megapiksel + 8 megapiksel kameralar bir araya geliyor. Bir kamera periskop kamerayı benimsiyor. Gücünü Kirin 9000 işlemciden alacak telefon, 4.400 mAh pil üzerine kuruluyor ve burada 66W hızlı şarj sunuyor.

İlgili Video

Samsung’un ilginç yeni aksesuar modeli