reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi

Xiaomi de bir takip aksesuarı geliştiriyor; işte ortaya çıkanlar

Xiaomi, mobil alanda yeni bir seçenek daha sunmaya hazırlanıyor. Firmadan Samsung gibi bir takip aksesuarı geliyor. İşte ortaya çıkanlar;

Ürün gamı en büyük firmalardan Xiaomi, yakında Apple, OPPO (Bu ikili henüz ürünlerini resmen tanıtmadı) ve Samsung gibi teknoloji sektörünün yeniden popüler hale gelen “takip cihazı” pazarına bir seçenek ekleyecek. Tile’ın hakim olduğu pazara dahil olacak firmanın hazırladığı ilk model, resmi kayıtlardan sızan çizim temelli görsele göre yukarıdaki tasarımı benimsiyor. Bünyesinde anahtar bağlantısı için bir delik yer alan ürün, Bluetooth temelinde çalışıyor ve üzerinde bir buton taşıyor. Henüz adı ya da özellikleri hakkında bir detayın olmadığı takip aksesuarı, çizimden anlaşıldığı kadarıyla oldukça ince bir seçenek konumunda yer alıyor. UWB teknolojisine sahip olmayacağı düşünülen ürünün çok ama çok ucuz olacağı tahmin ediliyor. Bu ürün ile kişiler çanta gibi ürünleri telefonlarından takip edebilecek.

Xiaomi modeli merak uyandırırken, alanda en son Samsung Galaxy SmartTag gelmişti

Takip aksesuarı SmartTag, 220 mAh CR2032 piliyle tam 280 günlük pil ömrü sunuyor ve Bluetooth 5.0 LE temelinde görev yapıyor. Daha sonra gelecek “Plus” modelde ise UWB teknolojisi yer alıyor. Tanıtım videosunu aşağıda izleyebileceğiniz SmartTag, Android 8 ve üzeri tüm Samsung akıllı telefonlar ile uyumlu olarak kullanılabiliyor. Tüm ayarları SmartThingsFind uygulaması üzerinden yapılan ürün, objelerin uzaklığını uygulamadan görsel olarak gösterebiliyor ve istenirse ses de verebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SmartTag, Galaxy Find ağı ile kullanımdaki Samsung telefonlar üzerinden yayılan / toplanan sinyal ile takip gerçekleştirebiliyor. Milyonlarca Galaxy telefonun tarama sürecine gizliliğin ihlal edilmeden katılması takip ile konumlandırma konusunda kilit görünüyor. Plastik bir gövdesi bulunan ve çok hafif olan Galaxy SmartTag, elbette yağmurdan etkilenmiyor.

İlgili Video