reklamı kapat

POPÜLER

Samsung "SmartThings Find"

Samsung “SmartThings Find” ağı oldukça büyük hale geldi

Takip aksesuarı Samsung Galaxy SmartTag için de temel olan “SmartThings Find” ağı için güncel bir açıklama geldi.

Türkiye’de de satılan Samsung Galaxy SmartTag, bilmeyenler için şirketin Apple AirTag karşısında yer alan bir takip aksesuarı. Kaybetmek istenmeyen ürünlere takılarak (Örneğin bir valiz, çanta ya da otomobil anahtarı) takip edilmesi için hazırlanan ürün, bu açıdan birçok kişiyi fazlasıyla memnun ediyor ve gücünü SmartThings Find ağından alıyor. Ürün bu anonim çalışan ağ üzerinden kullanımdaki Samsung telefonlar üzerinden yayılan sinyal ile takip gerçekleştirebiliyor. Milyonlarca Galaxy telefonun tarama sürecine gizliliğin ihlal edilmeden katılması, takip ve konumlandırma konusunda yüksek bir hassasiyet sağlıyor.

Bu konuda bugün bir açıklama yapan Samsung, SmartThings Find ağının artık 200 milyon farklı Galaxy cihaz ile desteklendiğini duyurdu. Bu sistem sürekli olarak büyüyor ve SmartTag harici diğer Galaxy cihazların takip edilmesi ve kaybolduğu zaman bulunması konusunda da görev yapıyor.

Üzerinden geçmek adına 350 TL Türkiye fiyatı bulunan ve 220 mAh CR2032 piliyle tam 280 günlük pil ömrü sunan Galaxy SmartTag, çok düşük enerji harcıyor çünkü Bluetooth 5.0 LE temelinde görev yapıyor. Ürünün bir de “Plus” modeli yer alıyor ve sürümde UWB teknolojisi yer alıyor. Apple AirTag kadar olmasa da ses getiren SmartTag, Android 8 ve üzeri tüm Samsung akıllı telefonlar ile uyumlu olarak kullanılabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Plastik bir gövdesi bulunan ve çok hafif olan Galaxy SmartTag, elbette yağmurdan etkilenmiyor. Uçtan uca güvenlik ve yerleşik şifreleme ile görev yapan ürün, yurt dışında 30 dolar fiyat etiketine sahip. 

Samsung SmartThings Find ağı yanında bu da ilginizi çekebilir: Uçan otomobil modellerinin öncüsü