reklamı kapat

POPÜLER

OPPO Smart Tag

OPPO Smart Tag takip aksesuarı için yeni görsel ve detaylar çıktı

Türkiye’de resmen yer alan teknoloji devi OPPO, mobil alanda yeni bir seçenek daha sunmaya hazırlanıyor. OPPO Smart Tag geliyor.

OPPO Find X3 ailesiyle beraber 11 Mart tarihinde bir OPPO Smart Tag isimli takip aksesuarı da geliyor. İşte bu aksesuarın yukarıdaki tasarımı taşıdığı 91 Mobiles tarafından ortaya çıkarılmış durumda. Tile’ın çözümlerine de rakip olacak bu ürün, biraz büyük ve bu açıdan garip görünüyor. Üzerinde bir anahtar deliği olmayan takip aksesuarı, şimdilik bir kredi kartı gibi tasarlanmış izlenimi oluşturuyor. Görsellere göre oldukça ince olan Smart Tag, şimdilik halen teknik olarak herhangi bir detay kazanmış değil. Örneğin ürünün UWB desteğinin olmayacağı bilinmiyor. Ancak Smart Tag yüksek ihtimalle sadece Bluetooth üzerine kuruluyor.

OPPO modeli merak uyandırırken, alanda en son Samsung Galaxy SmartTag gelmişti

Hatırlamak adına takip aksesuarı SmartTag, 220 mAh CR2032 piliyle tam 280 günlük pil ömrü sunuyor ve Bluetooth 5.0 LE temelinde görev yapıyor. Daha sonra gelecek 39 dolarlık “Plus” modelde ise UWB teknolojisi yer alacak bilgisi veriliyor. Tanıtım videosunu hemen aşağıda izleyebileceğiniz SmartTag, Android 8 ve üzeri tüm Samsung akıllı telefonlar ile uyumlu olarak kullanılabiliyor. Tüm ayarları SmartThingsFind uygulaması üzerinden yapılan ürün, objelerin uzaklığını uygulamadan görsel olarak gösterebiliyor ve istenirse ses de verebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SmartTag, Galaxy Find ağı ile kullanımdaki Samsung telefonlar üzerinden yayılan / toplanan sinyal ile takip gerçekleştirebiliyor. Milyonlarca Galaxy telefonun tarama sürecine gizliliğin ihlal edilmeden katılması takip ile konumlandırma konusunda kilit görünüyor. Plastik bir gövdesi bulunan ve çok hafif olan Galaxy SmartTag, elbette yağmurdan etkilenmiyor. Uçtan uca güvenlik ve yerleşik şifreleme ile görev yapan Tile rakibi, Avrupa’da 30 dolar fiyat etiketine sahip. 

İlgili Video