reklamı kapat

POPÜLER

OPPO

OPPO tarafından kamerası şaşırtan telefon çalışması

Türkiye’de resmen yer alan teknoloji devi OPPO, mobil alanda ilginç telefonlar geliştiriyor. Bunlardan en son çıkan kamerasıyla şaşırtıyor.

OPPO’nun telefonları, özellikle de amiral gemileri kamera konusunda iddialı modeller oluyor. Firma alanda periskop kameraya geçen ilk isimler arasında yer alıyor ve yenilikleri her zaman öne çıkarmayı seviyor. OPPO’nun bu bağlamda ortaya çıkan son modeli ise pop-up yapıda yeni bir dönem oluşturuyor. Çünkü firmanın hazırladığı pop-up yapı mercekler ve aynalar üzerine kuruluyor. LetsGoDigital tarafından bulunan motorlu sistemde gövdenin dışına kameralar değil bahsettiğimiz bu ayna ile mercekler çıkıyor. Bu dışarıya çıkan parçaları elbette şeffaf yapıda tasarlayan firma, bu sayede hem önden hem de arkadan çekim yapabilen çiftli bir pop-up kamera altyapısı kuruyor. Bu gerçekten çok ilginç duruyor ve selfie ile arka kamerayı bir araya getiriyor olmasıyla dikkat çekiyor. Bu sistemin firma tarafından ileride ciddi ciddi kullanması bekleniyor.

OPPO, Samsung Galaxy SmartTag rakibi de geliştiriyor

OPPO, akıllı telefon odaklı olmasına rağmen artık başka aksesuarlar da üretiyor. Biliyorsunuz firmanın akıllı saat ile kablosuz kulaklık modelleri de bulunuyor. Bunlar arasına Find X3 ve Find X3 Pro ile bir takip aksesuarı da katılabilir. Tile’ın çözümlerine de rakip olacak bu şimdilik kağıt üzerinde yer alan ürün, LetsGoDigital tarafından gösterildiği kadarıyla kare yapıda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bünyesinde garip şekilde bir anahtar takacak delik koyulmayan ürün, Bluetooth temelinde çalışacak ve kişilerin kaybetmek istemedikleri eşyalarını takip altına almasına imkan tanıyacak. Henüz fiyat ya da diğer detayları bilinmeyen bu takip aksesuarı, UWB teknolojisine de sahip olabilir. Biliyorsunuz bu alana yakında Apple da giriyor ve kullanıcıların alana ilgisi artıyor.

İlginizi Çekebilir