reklamı kapat

POPÜLER

Huawei P40 Pro

Huawei HarmonyOS 2.0 betasının temeli Android çıktı

Huawei HarmonyOS 2.0 işletim sistemi için ilginç bilgiler gündemde yer alıyor. Firmanın kendi işletim sistemi Android temelli çıktı.

Huawei HarmonyOS, spesifik olarak da HarmonyOS 2.0, geçtiğimiz dönemde söz verildiği gibi akıllı telefon tarafına da geldi. Firmanın ABD’den bağımsız geleceği için büyük önem arz eden HarmonyOS, biliyorsunuz sadece telefonlara, tabletlere ya da akıllı saatlere de hitap etmiyor. İşletim sisteminin Android işletim sistemi gibi her akıllı cihaza giriş yapacağı / yapabileceği aktarılıyor. Huawei buna özel gelişmiş ve hepsinden önemlisi esnek bir altyapı kuruyor. İşletim sistemi kağıt üzerinde çok güzel görünüyor ancak arka planda ilginç bir keşif yapılmış durumda. 2.0 sürüm üzerinde yapılan incelemeler, Huawei’nin kendi geliştirdiği işletim sisteminin aslında temelde yine açık kaynak Android üzerine kurulduğunu gösteriyor. Bu da gerçekten oldukça şaşırtıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei HarmonyOS işletim sistemi özelleştirilmiş bir Android gibi görünüyor

Huawei’den henüz bu konuda resmi bir açıklama gelmiyor. Süreçte yüzde 100 kesin konuşmadan önce firmadan resmi bir açıklamayı beklemek gerekiyor. Ancak yapılan incelemeler Android ile arada sadece bazı özelleştirme farkları olduğunu gösteriyor. Bunun 2.0 betasına özel bir şey olup olmadığı ise henüz bilinmiyor. Huawei’nin resmi dokümanlarda Android’le alakalı hiçbir şey bahsetmediği belirtilirken, süreçte gerçekten birçok soru işareti ortaya çıkmış durumda.

İlgili Video