reklamı kapat

POPÜLER

Huawei HarmonyOS Huawei EMUI 11

Huawei HarmonyOS’un yüklenebileceği telefonlar açıklandı

Akıllı telefon tarafının önemli ismi Huawei, kendi işletim sistemini geliştiriyor. Peki Huawei HarmonyOS ilk olarak hangi telefonlara gelecek? İşte cevabı;

Huawei HarmonyOS, spesifik olarak da HarmonyOS 2.0, biliyorsunuz ciddi ciddi telefon tarafına geliyor. İşte bu işletim sistemi, ilk olarak Kirin 9000 5G işlemcili telefonlara yüklenebilecek. Bu henüz tanıtılmayan 5G destekli 5 nm işlemci ilk olarak Mate 40 ailesinde yer alacak. Daha sonra ise işletim sistemine Kirin 990 5G, Kirin 990 4G, Kirin 985, Kirin 980, Kirin 820, Kirin 810 ve Kirin 710 işletim sistemli akıllı telefon modelleri de dahil olacak. Bu açıdan Huawei’nin hemen hemen tüm orta ve üst seviye modelleri yeni işletim sistemine hemen olmasa da geçiş yapacak. Firmanın ABD’den bağımsız geleceği için büyük öne arz eden Huawei HarmonyOS, biliyorsunuz sadece telefonlara da hitap etmiyor. İşletim sisteminin Android gibi her akıllı cihaza giriş yapacağı aktarılıyor. Huawei buna özel bir altyapı kuruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Daha önce Huawei HarmonyOS işletim sistemine EMUI 11’i alan her telefon geçebilecek denilmişti

Huawei Developer Conference 2020 kapsamında resmi olarak görücüye çıkarılan Huawei EMUI 11, aktarıldığı kadarıyla gelecek için bir geçiş noktası konumunda yer alıyor. Çünkü gelen “kesin denilen” bilgiye göre EMUI 11 çalıştıran her telefon HarmonyOS işletim sistemine istenirse (Spesifik olarak 2.0 sürümü) 2021’de geçiş yapabilecek. Yani Huawei’nin kendi işletim sistemi için yeni telefon alınmasına gerek kalmayacak.

İlginizi Çekebilir

WhatsApp için gelen önemli yenilikler