reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Samsung Galaxy Note 20 Ultra’nın DxOMark sonucu belli oldu

Samsung Galaxy Note 20 Ultra için uzun zamandır merak edilen DxOMark sonucu belli oldu. Verilen puan rakiplerin oldukça gerisinde.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra, yapılan detaylı incelemeler sonrasında DxOMark’tan ortalama 121 puan aldı ve ancak kendisine 10. sırada yer bulabildi. Lider Xiaomi Mi 10 Ultra ve altındaki P40 Pro’dan oldukça geride olan telefon, tam olarak beklenen performansı verememiş durumda. Firmanın en güncel ve en güçlü amiral gemilerinden olan Galaxy Note 20 Ultra, puan düşük kalmasına rağmen elbette yine de üst seviye fotoğraflar ve aynı zamanda videolar çekebiliyor. Ancak birçok kalemde telefonun geride kaldığı aktarılıyor ve bu da bir “hayal kırıklığı” olarak görülüyor. DxOMark testine Galaxy Note 20 Ultra’dan önce Vivo X50 Pro Plus girmiş ve ortalama 127 puan ile üçüncü sırayı almıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Note 20 Ultra güçlü bir cihazken, Galaxy Note serisi ileride tarih olacak

Ancak hemen değil. Kaynaklara göre bu 2021 için geçerli olmayacak. Yani 2021’de Galaxy Note 21 serisi yüzde 90 ihtimalle geliyor.  Ancak daha önce de paylaştığımız üzere kaynaklar firmanın yeni seriyi ilerleyen dönemde kesin olarak ortadan kaldırmak istediğini belirtiyor. Samsung’un artık üst seviyede spesifik olarak katlanabilir modellere yani Galaxy Z serisine odaklanacağı gelen bilgiler arasında yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

OPPO imzalı ilk akıllı saat modeli