reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Samsung Galaxy Note 20 Ultra için şaşırtan yeni DxOMark sonucu

Samsung Galaxy Note 20 Ultra için yeni bir DxOMark sonucu çıktı. Telefon bu sefer Snapdragon sürümüyle teste dahil edildi.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra, biliyorsunuz Türkiye gibi birçok pazarda Exynos, diğerlerinde ise Snapdragon işlemci ile satılıyor. Modelin Exynos işlemcili sürümü geçtiğimiz aylarda DxOMark kamera testinden ortalama 120 puan almıştı. Firma Snapdragon işlemcili sürüme ise ortalama 117 puan verdi. Burada anlaşılabileceği üzere Snapdragon işlemcili Galaxy Note 20 Ultra, Exynos işlemcili Galaxy Note 20 Ultra‘dan biraz daha kötü bir kamera performansı sunuyor. Bu da elbette şaşırtıyor. Çünkü normalde Snapdragon işlemci model daha iyi genel performans sunuyor. Ancak bu durum kamera tarafında farklı görünüyor. DxOMark’a göre Snapdragon işlemcili Galaxy Note 20 Ultra modeli özellikle otomatik netleme ve yüksek noise (Kumlama) konusunda geri plana düşüyor. Şu an iki telefon da DxOMark liderlik tablosunun çok ama çok altında yer alıyor. Lider halen Huawei Mate 40 Pro, ikinci sırada Xiaomi Mi 10 Ultra, üçüncü sırada ise Huawei P40 Pro yer alıyor. Listenin devamında ise iPhone 12 Pro ile 12 Pro Max karşımıza çıkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Note 20 Ultra versiyonları arasındaki fark, yeni Galaxy amiral gemilerinde de olacak

Ancak bu sefer ibre performans tarafında tersine dönecek. Çünkü Samsung imzalı yeni Exynos 2100 işlemci, ortaya çıkan ilk testler ve bilgilere bakılırsa Snapdragon 888’den daha iyi performans sunuyor. Bu iki işlemci de ilk olarak Samsung Galaxy S21 ailesinde yer alıyor. Galaxy S21’ler Türkiye dahil birçok pazara Exynos 2100 işlemci ile gelecek.

İlginizi Çekebilir

OPPO imzalı ilk akıllı saat modeli