reklamı kapat

POPÜLER

Netflix Rusya

Netflix için Android tarafına gelen “sadece ses” özelliği

Dünyanın en büyük video platformu Netflix, bu sefer Android tarafında bazılarını memnun edecek bir özelliği kullanıma sunmaya başladı.

İlk olarak Android tarafında olmak üzere yakında herkes için kullanıma çıkacak yeni özellik, kişilerin açtığı içeriğin sadece sesini dinlemesine imkan tanıyor. Bu sayede de belirli içeriklerin videosu kapatılarak çok ciddi veri tasarrufu sağlanabiliyor. İçerikleri mobilde tüketen izleyiciler için çok mantıklı olan özelliğin, özellikle belgesel benzeri içeriklerde çok kullanılacağı düşünülüyor. Platformu belirli içerikler için adeta bir “podcast” istasyonu haline getirecek özellik, elbette herkese hitap etmiyor. Netflix’in içerikleri doğal olarak direkt olarak görsellik üzerine kuruluyor. Ancak yine de böyle bir alternatif sunulması güzel duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Netflix başka yenilikler üzerinde de çalışıyor

Netflix, geçtiğimiz ay ortaya çıktığı kadarıyla Direct isimli bir televizyon kanalı benzeri yayın sistemini test ediyor. Firmanın Fransa merkezli olarak hayata geçirdiği bu sürekli yayın yapan kanal, abonelerin içerikleri resmi internet sitesinde normal bir TV kanalını izler gibi izlemesine imkan tanıyor. Daha önce aktarıldığı kadarıyla Fransa’da kişiler bu tarz bir yapıyı daha çok seviyor. Milyonlarca Fransız içeriğin karşısına otomatik olarak rastgele şekilde gelmesini istiyor. Yani kişiler seçim yapmak istemiyor. Bunun için önemli görünen altyapının, ileride genişlemesi bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

WhatsApp için getirilen yeni özellikler