reklamı kapat

POPÜLER

Twitter Spaces

Twitter için kullanıma çıkan faydalı cevap kontrol özelliği

Sosyal medyanın karakter limitli platformu Twitter, kullanıcı deneyimini artıracak güzel bir özelliği iOS tarafında kullanıma sunduklarını duyurdu.

Twitter, geçtiğimiz aylarda belirli bir kitle üzerinde “Conversation Participants” olarak geçen bir özelliğin testine başlamıştı. Bu özellik sayesinde kişiler, attıkları tweet’lere sadece tweet içerisinde bahsettikleri kişilerin ya da takip ettikleri kişilerin “cevap verebilmesini” seçebiliyor. Bu sayede platform üzerinde herkese açık özel mesajlaşma benzeri bir iletişim kurulabiliyor. Bu önemli çünkü bazen tweet altı paylaşımlar başkalarının katılımıyla çok karışabiliyor. Daha önce de söylediğimiz gibi herkesi ilgilendiren, herkesin fayda sağlayabileceği bazı önemli konuları özelden konuşmak yerine bu şekilde konuşmak çok mantıklı görünüyor. İşte bu özelliğin iOS tarafında geniş çaplı olarak dağıtıma çıkarıldığı aktarılıyor. Yakında eksiksiz olarak tüm iOS kullanıcılarına gelecek faydalı cevap kontrol özelliği, yakında Android için de gelecektir deniyor. Söylendiği kadarıyla yukarıda bahsettiğimiz cevap kontrolü yeni tweet atma penceresinden belirleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Twitter Hikayeler altyapısı üzerinde de çalışıyor

Hikayeler formatı Snapchat ile hayatımıza girmiş, daha sonra ise Facebook tarafından kopyalanarak Instagram‘a dahil edilmişti. Facebook’un daha sonra kendi ana uygulaması başta olmak üzere WhatsApp içerisine dahi getirdiği Hikayeler altyapısı, yakında Twitter’da da olacak. Firmanın Brezilya merkezli olarak test ettiği yeni özelliği Fleets, kullanıcıların 24 saat sonrası kendisini silen paylaşımlar oluşturmasına imkan tanıyor. Yazı, fotoğraf ya da GIF temelli çalışan ve içerikleri ana sayfanını en üstüne yerleştiren Twitter Fleets, aktarıldığı kadarıyla hem Android hem de iOS tarafında aktif olarak test ediliyor. Kişilerin hesaplarında kalıcı olarak kalmasını istemediği görüşleri için hazırlandı denilen Twitter’ın Hikayeleri Fleets, ilerleyen dönemde herkese açılacak deniyor.

İlginizi Çekebilir

WhatsApp için sonunda gelen harika özellik