reklamı kapat

POPÜLER

Twitter Spaces

Twitter tarafından kullanıma açılan önemli özellik

Sosyal medyanın karakter limitli platformu Twitter, kullanıcı deneyimini artıracak güzel bir özelliği kullanıma sunduklarını duyurdu.

Twitter, en son belirli bir kitle üzerinde test etmeye başladığı bir özellik ile gündeme gelmişti. Bu özellik sayesinde kişiler, attıkları tweet’lere sadece tweet içerisinde bahsettikleri kişilerin cevap vermesini seçebiliyordu. Şimdi ise yazılan tweet’leri “taslak olarak kaydetme” desteği kullanıma sunuldu. Burada birden fazla taslak kaydedilmesine imkan tanıyan platform, bu taslakların daha sonra direkt yayımlanmasına ya da ileri bir tarih ya da saatte otomatik olarak yayınlanması için zamanlamasına imkan tanıyor. Bunlar da gerçekten çok faydalı duruyor. Kişiler bazen kafalarını tam toplayamadıkları için yazmaya başladıkları bir tweet’e göndermekten vazgeçebiliyor. Bu durumlarda artık tweet’e başka yere kaydetme gereği ortadan kalkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Twitter Hikayeler altyapısı üzerinde de çalışıyor

Hikayeler formatı Snapchat ile hayatımıza girmiş, daha sonra ise Facebook tarafından kopyalanarak Instagram‘a dahil edilmişti. Facebook’un daha sonra kendi ana uygulaması başta olmak üzere WhatsApp içerisine dahi getirdiği Hikayeler altyapısı, yakında Twitter’da da olacak. Firmanın Brezilya merkezli olarak test ettiği yeni özelliği Fleets, kullanıcıların 24 saat sonrası kendisini silen paylaşımlar oluşturmasına imkan tanıyor. Yazı, fotoğraf ya da GIF temelli çalışan ve içerikleri ana sayfanını en üstüne yerleştiren Twitter Fleets, aktarıldığı kadarıyla hem Android hem de iOS tarafında aktif olarak test ediliyor. Kişilerin hesaplarında kalıcı olarak kalmasını istemediği görüşleri için hazırlandı denilen Twitter’ın Hikayeleri Fleets, ilerleyen dönemde herkese açılacak deniyor.

İlginizi Çekebilir

WhatsApp için sonunda gelen harika özellik