reklamı kapat

POPÜLER

Oppo Reno4 ve Reno4 Pro

Türkiye’de de beklenen OPPO Reno4 ve Reno4 Pro ile ne zaman tanışıyoruz?

Türkiye’de satılan OPPO Reno3 ile Reno3 Pro modellerinin üstüne yolda olan telefonlar OPPO Reno4 ve Reno4 Pro için tarih verildi.

Reno3 ailesinin buraya gelmesi nedeniyle resmi olarak Türkiye’de de satılmasını beklediğimiz telefonlar OPPO Reno4, ve Reno 4 Pro, açıklandığı kadarıyla 5 Haziran tarihinde resmi olarak lanse ediliyor. Yani çok ama çok yakında resmen karşımızda olacak telefonlar, teknik olarak hemen hemen hiçbir sürpriz barındırmıyor. Tasarım konusunda da sürpriz bulunmuyor. Görebileceğiniz üzere cihazlar ön kamerayı bir ekran deliğinde taşıyor, kavisli kenarlara (Pro’nun kavis oranı daha yüksek) sahip ve ince çerçeveler üzerine kuruluyor. Teknik olarak baktığımız zaman Reno4’un arkasında 48 megapiksel ana + 8 megapiksel telefoto + 2 megapiksel siyah/beyaz + lazer otomatik netleme modülü bir araya geliyor. Reno4 Pro’da ise 48 megapiksel OIS ana + 12 megapiksel “gece video” kamerası + 13 megapiksel telefoto + lazer otomatik netleme modülü kullanılıyor. Ortak olarak güçlerini Snapdragon 765G işlemciden alan telefonlarda, 8 GB / 12 GB (Pro’ya özel) RAM + 128 GB / 256 GB depolama seçenekleri sunuluyor. OPPO Reno4 Pro’ya 6,55 inç 3D kavisli ekran, Reno4’e ise 6,43 inç 2D kavisli ekran yerleştiren firma,  her iki modeline de kablo üstünden 65W hızlı şarj destekli 4.000 mAh pil koymuş. Telefonların önünde ise 32 megapiksel selfie kamerası yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

OPPO Reno4 ve Reno4 Pro için henüz fiyatlar netleşmedi

Ancak 5G destekli telefonların fiyat konusunda iddialı olması bekleniyor. Modellerin Türkiye satışının ise çok uzun süreci düşünülüyor. Çünkü Reno3 serisi buraya henüz daha yeni gelmiş durumda.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin yeni arayüz yapısı ile tanışın