reklamı kapat

POPÜLER

YouTube

YouTube için kullanıma sunulan faydalı yenilik

Dünyanın açık ara en büyük video platformu YouTube, daha önce müjdesi verilen kullanıcıları memnun edecek güzel bir yenilik ile gündemde yer alıyor.

YouTube gelişmeyi sürdürüyor. Yeni özellikler ile daha gelişmiş ve kullanışlı hale gelen servis, bu sefer birçok kullanıcıya ciddi zaman kazandıracak “Video Bölümleri” özelliğini kullanıma sundu. İsminin kendisini açıkladığı özellik, içerik üreticilerin videolarında bölümler hazırlanmasına imkan tanıyor. Bu sayede videoyu açan kişiler görmek / dinlemek istedikleri kısma kolaylıkla geçiş yapabiliyor. Geçtiğimiz haftalarda hem mobil hem masaüstü için kısıtlı bir kitlede teste çıkan özellik ile içerik üretici örneğin, 20. dakikada performans testi, 30. dakikada kamera testi var gibi bir liste hazırlayabiliyor. Kişiler de bunların üzerine basarak videonun ilgili bölümüne hızlıca geçebiliyor. Özelliğin şu an genel olarak açıldığı ancak herkese gelmesinin biraz zaman alabileceği aktarılıyor. Firma bu altyapıyı ilerleyen dönemde makine öğrenme / yapay zeka ile otomatik hale getirecektir de deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YouTube için kısa süre önce önemli bir yenilik ortaya çıkmıştı

İnternet devi, kısa süre önce YouTube’un Android uygulamasına yeni bir özellik ekledi. Bu özellik ile artık YouTube içerisinde yapılan arama sonuçlarında videolar yanında normal Google’ın taradığı internet sitesi sonuçları da görünecek. Firmanın birçok pazarda aktif olarak kullanıma sunduğu bu “web sonuçları” elbette oldukça kullanışlı görünüyor. Bu sayede kişilerin karşısına daha fazla sonuç çıkarılmış oluyor. Ancak elbette bunu sevmeyenler de olacaktır. Bu yüzden firma web sonuçlarını kapatma seçeneğini de aktif olarak kullanıcılarına sunuyor.

İlginizi Çekebilir

OPPO’nun zamanında şaşırtan 1 Nisan şakası

İLGİLİ HABERLER