reklamı kapat

POPÜLER

YouTube

YouTube, videoların en can alıcı bölümleri için bir özellik test ediyor

Dünyanın en büyük video platformu konumunda yer alan YouTube, özellikle uzun videolar için faydalı bir özellik test ediyor.

YouTube, elbette yerinde saymayan ve sürekli olarak yeni özellikleri test eden bir platform. İşte bunlardan birisi, kişilere açtıkları videonun en can alıcı kısmını gösterebilecek.

Şimdilik sadece çok ufak bir kitle üzerinde test edilen özellik, yukarıda da dediğimiz gibi özellikle uzun videolar için faydalı olacak. Çünkü bu sayede videonun en çok dikkat çekecek, en ilginç bölümleri açık olarak karşınıza çıkarılacak.

Yakında herkes için açılacağı düşünülen özellik, çıktığı zaman mobil yanında web sürümünde de aktif olarak sunulacak. Altyapıda videoların en can alıcı noktaları, kullanıcıların en çok hangi kısmı tekrar tekrar izlediği üzerinden belirlenecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YouTube, kısa süre önce ana uygulama için bir yenilik yaptı

YouTube, ortaya çıktığı üzere artık kişilerin iOS ve Android uygulamasında izlemeyi bıraktıkları videoları, web sürümünde izlemeye devam etmesini kolaylaştırıyor.

Yeni dönemde iOS ya da Android uygulamasını bir videoyu izlerken kapatırsanız, izlediğiniz video bilgisayarda açtığınız web sürümünün sağ köşesinde ufak bir pencere halinde gözükecek. Böylece mobilde yarım kalan video, web sürümde devam ettirilebilecek.

Bunun çalışması için elbette hem web hem de mobil sürümde aynı YouTube hesabına giriş yapılması gerekecek. Özellik yakın zamanda herkes için aktif edilecek.

İlginizi Çekebilir

BMW’nin çok gelişmiş ve fütüristik elektrikli motosiklet modeli