reklamı kapat

POPÜLER

YouTube Rewind

Beklenen oldu; YouTube Rewind temelli olarak tarihe karıştı

Dünyanın en büyük video platformu konumunda yer alan YouTube, büyük olumsuz yorumlar nedeniyle Rewind için son noktayı koydu.

YouTube Rewind çok uzun zamandır çekiliyor ve YouTube’un bir yıllık içerik akışını, öne çıkan içerik üreticiler üzerinden öne çıkarıyordu. Hatta bir Rewind içerisinde YouTube’da aktif olarak yer alan dünyaca ünlü oyuncu Will Smith de yer almıştı.

Ancak Rewind son yıllarda çok büyük tepkiler alıyor ve genel olarak hiç beğenilmiyordu. Hatta son içerikler “beğenilmeme” konusunda rekor dahi kırmıştı. Bunlar ve biraz da pandeminin etkisiyle firma, Rewind için son noktayı temelli olarak koydu.

Yapılan açıklamaya göre artık herhangi bir  YouTube Rewind içeriğini hazırlanmayacak ve yayınlanmayacak. Firmanın açıklamasına göre Rewind’ın yerini başka bir içerik alacak. Ancak bunun ne olduğu henüz tam olarak bilinmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YouTube, kısa süre önce bir yenilik ile gündeme geldi

YouTube, daha önce de dediğimiz gibi elbette yerinde saymayan ve sürekli olarak yeni özellikleri test eden bir platform. İşte bunlardan birisi, kişilere açtıkları videonun en can alıcı kısmını gösterebilecek.

Şimdilik sadece çok ufak bir kitle üzerinde test edilen özellik, yukarıda da dediğimiz gibi özellikle uzun videolar için faydalı olacak. Çünkü bu sayede videonun en çok dikkat çekecek, en ilginç bölümleri açık olarak karşınıza çıkarılacak.

Yakında herkes için açılacağı düşünülen özellik, çıktığı zaman mobil yanında web sürümünde de aktif olarak sunulacak. Altyapıda videoların en can alıcı noktaları, kullanıcıların en çok hangi kısmı tekrar tekrar izlediği üzerinden belirlenecek.