reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

YouTube Rewind 2019

YouTube Rewind 2019 yayında! Yeni video da hayal kırıklığı [İzle]

YouTube her yıl en çok merak edilen videolarından biri olan Rewind’ı yayınladı. Yılı özetleyen video bir şekilde geçen yılkinden de daha kötü.

Her yıl olduğu gibi bu yılı da kapatırken, YouTube Rewind 2019 ile karşımıza çıktı. Tüm yılı özetleyen bu videolar için popüler çevrim içi video yayın servisi yılın sonuna doğru dünyanın dört bir tarafından seçtiği içerik üreticileriyle çektiği videolarla her yıl bir tartışmayı da alevlendiriyordu. Zaman içinde yılın en sevilen içeriklerinden en hoşlanılmayanına doğru evrilen Rewind videoları ise 2018’deki versiyonuyla YouTube’un en nefret edilen içeriği olmuştu. YouTube’da en çok “dislike” alan video unvanını kazanan Rewind 2018’den sonra video yayın servisinin nasıl bir içerikle karşımıza çıkacağı merak ediliyordu. Bu yıl daha da kötü bir içerik üretmeyi başardılar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YouTube Rewind 2019, “En İyi 10” videosu

Geçtiğimiz yıl kendi topluluğunun farkında olmama ve giderek topluluğundan uzaklaşmakla eleştirilen YouTube bu yıl hazırladığı videoda içerik üreticilerle özel bir koreografi düzenlemiyor. Hatta bu yıl genel olarak bir video üzerine çalışılmamış dahi diyebiliriz. Rewind 2019 yaklaşık 6 dakikalık devasa bir “En İyi 10” içeriğine dönüşmüş durumda. Yıl boyunca en çok abone kazanan yeni içerik üreticilerden en çok izlenen videolara kocaman bir kolaj hazırlanmış. Elde edilen veriler de 1 Kasım 2019’da toplanmış. Verileri hazırladıktan sonraki süreçte de kolaj halledilmiş. Önemli başlıklarda hazırlanan listelere buradan ulaşmak mümkün. PewDiePie’ın uzun süre sonra yeniden yer aldığı Rewind 2019’da Türkiye’den de içerik üretici olarak Enes Batur’un bulunduğunu kaydedelim. Video ise şimdilik 1,7 milyon “dislike” almış durumda. 2018 gibi rekor bir beğenmeme derecesine ulaşır mı bilemiyoruz. Ancak beğeni oranına baktığımızda bu yıl da kitle memnun değil gibi görünüyor. Hazırlanan videoyu haberin üzerinden izleyebilirsiniz.