reklamı kapat

POPÜLER

YouTube

YouTube, “beğenmedim” sayısını herkes için gizlemeye başladı

Dünyanın en büyük video platformu konumunda yer alan YouTube, bugün beğenmedim sayısını herkes ve her video için gizlemeye başladı.

Bugün itibarıyla YouTube içerisinde yer alan videoların hiçbirinde beğenmedim sayısı görülmeyecek. Beğenmedim butonu duracak ancak kimse bir videonun kaç kişi tarafından beğenilmediğini anlayamayacak. Videoların beğenilmeme sayısını sadece videoyu üreten içerik üretici görebilecek.

Bu genel olarak atılmış güzel bir adım olarak değerlendiriliyor. Çünkü beğenmeme butonu üzerinden bazı hedeflenmiş toplu saldırılar ve kötüleme girişimleri yapılabiliyor. YouTube’da beğenme sayısı ise eskiden olduğu gibi görülmeye devam edilecek. Firma değişikliği yakında herkes için aktif edecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YouTube, en son başka bir özellik ile gündeme gelmişti

Şirket tarafından Türkiye başta olmak üzere birçok pazarda aktif hale gelen yeni kategori “yeni öneriler”, YouTube’un ana sayfasında çıkıyor ve kişilere sevebilecekleri, daha önce görmedikleri farklı videoları öneriyor.

Bu sayede kişilerin daha farklı içerik üreticiyi keşfetmesini hedefleyen firma, bu imkânın kişiye özel olduğunu ve her zaman görünmeyebileceğini aktarıyor. Yani “yeni öneriler” kategorisi her zaman karşınıza çıkmayacak, bu kategoriyi görmek için de hesap girişinin yapılmış olması gerekecek.

YouTube’un kişilere sunduğu imkanlar devamlı olarak artıyor. Firma son dönemde Twitch’ten kullanıcı çalmak adına da büyük canlı yayın yenilikleri getiriyor.