reklamı kapat

POPÜLER

Spotify

Spotify içerisindeki en popüler müzikleri görmek artık daha kolay

Çevrimiçi müzik pazarının lideri konumunda yer alan popüler servis Spotify, bugün yeni bir güzel imkânın duyurusunu yaptı. İşte detaylar;

Spotify, güncellenen müzik listeleri ile kişilerin en popüler müzikleri bulmasını daha kolay hale getiriyor. Süreçte ayrıca yeni bir internet sitesi de açılmış durumda. Direkt olarak buradan ulaşabileceğiniz internet sitesinde popüler şarkıları, sanatçıları, türleri, belirli kategorilerdeki en çok dinlenen içerikleri ve şehirlerin müzik favorilerini rahatlıkla görülebiliyorsunuz.

Açtığı özel sayfaya bir arama kutusu da koyan Spotify, yeni hazırlanan spotifycharts.com sayfasında hesap girişi yapıldığı zaman normalden daha fazla bilgi gösteriyor. Bu yeni süreç sadece dinleyici değil içerik üreticiler için de güzel görünüyor. Şirket, şarkıcılara / sanatçılara hemen aşağıda görebileceğiniz paylaşılabilir başarı reklam kartları sunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Spotify için kısa süre önce güncel rakamlar geldi

Geçtiğimiz hafta yapılan resmî açıklamaya göre Spotify şu an 172 milyon ücretli aboneye sahip. Firmanın aylık aktif kullanıcı sayısı ise 381 milyon seviyesinde yer alıyor. Firma bu verileri en son paylaştığında ücretli abone sayısı 165 milyon, aylık aktif kullanıcı sayısı ise 365 milyon seviyesinde yer alıyordu.

Sağlam rakiplere rağmen alanda sağlam bir yükseliş gören firmanın, yıl sonunda aylık aktif kullanıcı sayısını 400 milyon seviyesine taşıması bekleniyor. Halen pazarın açık ara en büyüğü konumunda olan Spotify, Podcast konusunda da birçok pazarda liderliği elinde tutuyor.

Spotify’in en büyük rakibi Apple Music için Apple’dan resmi rakamlar gelmiyor. Ancak onun da ciddi şekilde arttığı düşünülüyor.

İlginiz Çekebilir

Xiaomi’den çok dikkat çeken konsept