reklamı kapat

POPÜLER

Spotify

Müzik zevkine güvenenleri memnun edecek Spotify özelliği

 - Güncelleme: 19 Aralık 2019 10:39

Çevrim içi müzik servisi Spotify yeni bir özellik üzerine çalışıyor. Müzik zevkinize güveniyorsanız bu özellik arkadaşlarınıza ilham verebilir.

Popüler çevrim içi müzik servisi Spotify, aboneleri için yepyeni listelerle müzikleri daha erişilebilir kılmaya çalışıyor. Haftalık Keşif, Daily Mix, Yeni Müzik Radarı gibi pek çok farklı liste doğrudan dinleyen kullanıcı için kişiselleştiriliyor. Peki ama ya dinlediğiniz müzikler arkadaşlarınızı da etkileseydi? Yeni müzik listesi tam olarak bu düşünce etrafında şekillenmiş. Tastebuds ismi verilen bu müzik listesi arkadaşlarınızın dinlediği müziklerden oluşturuluyor. Bu durumda siz de kendi müzik zevkinizle arkadaşlarınızın listesini şekillendirebiliyorsunuz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Spotify yeni listeler üzerine çalışıyor

Özelliğin test edildiği tersine mühendislik yöntemiyle geçmişte de pek çok uygulamanın özelliklerini çıkmadan müjdeleyen Jane Manchun Wong tarafından ortaya çıkarılıyor. Arkadaşlarınızın müzik zevkiyle oluşturulacak olan bu listede elbette bazen arkadaşlığınızı sorgulayabileceğiniz şarkılar da yer alabilir. Listede hangi şarkının hangi arkadaşınızdan geldiğine dair net bir ibare olup olmayacağı şimdilik bilinmiyor. Ancak bu bilgi çok yüksek ihtimalle gizli tutulacaktır. Yine de daha şeffaf bir düzen çok daha eğlenceli olabilirdi diye düşünmeden edemiyoruz.

Test edilen bu yeni özelliğin kullanıcılarla ne zaman buluşacağı ise belli değil. Bu özellik gelmeden ya da geldikten sonra arkadaş listenizi düzenlemek isteyebilirsiniz. Müzik zevkine güvenenler ise arkadaşlarına artık doğrudan şarkı önerisi yapmak zorunda değil. Spotify bunu da sizin yerinize halledecek.

İlginizi çekebilir

PUBG Lite oyuncularına Vikendi müjdesi

İLGİLİ HABERLER