reklamı kapat

POPÜLER

spotify

Spotify’ın yeni özelliği arkadaşlarınızın müzik zevkini ortaya seriyor

Çevrim içi müzik servisleri arasındaki rekabet hızla devam ederken Spotify da platformunu geliştirmeyi sürdürüyor. Test edilen yeni özellik birilerini takip etmeyi daha mantıklı hale getiriyor.

Spotify, çevrim içi müzik servisleri arasındaki liderliğini sürdürmeye devam ediyor. Bildiğiniz gibi platform üzerinden arkadaşlarınızı da takip edebiliyor, paylaştıkları takdirde canlı olarak dinledikleri müzikleri ve hazırladıkları playlistleri görebiliyorsunuz. Ancak “arkadaş takibi” özelliği bir noktadan sonra tıkanıyordu. Çünkü anlık olarak bunların sürekli görülebiliyor olması birini takip etmek için yeterli olmayabiliyordu. Geçtiğimiz aylarda fark edilen yeni liste ise işleri değiştirecek gibi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Arkadaşların ne dinliyor?

Geçtiğimiz aylarda küçük bir grupta test edilen liste şimdi daha geniş bir kullanıcı grubuna açılmış durumda. Friends Weekly isimli bu liste ise o hafta boyunca arkadaşlarınızın dinlediği ve sizin de ilginizi çekebilecek şarkılardan oluşuyor. Hala test süreci devam eden bu liste “Keşfet” listesine benzer bir mantıkla ilerliyor.

Yeni şarkılar keşfedebileceğiniz bu listede arkadaşlarınızın müzik zevkine de bir bakış sağlayabilirsiniz. Algoritma “sizin sevebileceğiniz” şarkıları seçse de arada ilginç birkaç türün de olacağı kesin gibi. Bu durumda takip edeceğiniz arkadaşlarınızı hem aktif hem de müzik zevki iyi kişilerden seçmek isteyebilirsiniz…