reklamı kapat

POPÜLER

YouTube’un çevrim içi müzik servisi nihayet ortaya çıktı

YouTube‘un Spotify ve Apple Music rekabetine dahil edeceği müzik servisi YouTube Music‘in arayüzünden ilk görüntü geldi.

YouTube’un bir süredir müzik servisi üzerinde çalıştığını biliyorduk. Ancak firma yeni müzik servisini sır gibi saklıyordu. Bazı kullanıcıların kullanımına açılan bu servisin arayüzüne ait ilk ekran görüntüsü ise nihayet paylaşıldı. Reddit kullanıcısı c2fifield‘ın paylaştığı görsellerin doğruluğu ise firma tarafından kabul ediliyor. YouTube Music ismini taşıyan uygulama ilk bakışta Spotify’ın eski halini anımsatıyor. Basit bir arayüz sunan uygulamanın dinleme ekranında “beğen-beğenme” seçenekleri de yer alıyor. Kendi çalma listenizi oluşturabileceğiniz uygulamada tıpkı platformda olduğu gibi öneriler de bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

youtube music

Uygulamaya ilk bakış

Çevrim içi video servisinin Verge‘e yaptığı açıklama ise şu şekilde: “YouTube Music’i geliştirmek ve mümkün olan en iyi deneyimi sunabilmek için çalışmalara devam ediyoruz. Kullanıcıların oynatma sayfasındaki güncellemelerden memnun kalmasına sevindik.” Uygulama içinde video ve ses için de ayrı seçenekler bulunuyor. İsterseniz video oynatımını kapatıp sadece müzik dinleyebilir ya da kliple beraber deneyimi gerçekleştirebilirsiniz.

Asıl soru ise uygulamanın tüm kullanıcılara ne zaman sunulacağı. Ne yazık ki bu konuda herhangi bir bilgi bulunmuyor. Ancak önümüzdeki hafta gerçekleşecek olan Google’ın I/O etkinliğinde konuyla ilgili duyurular yapılabilir, uygulamanın detayları da kullanıcılara sunulabilir.

İLGİLİ HABERLER