reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Google Android 10 da play music yerine YouTube music koyuyor

Android 10 ile değiştirilen Google uygulaması

Android 10 ile beraber ön yüklü Google uygulamalarında “küçük” bir değişiklik oluyor. YouTube Music artık kullanıcılar için öne çıkarılıyor.

Google, Android 10 ile beraber ön yüklü uygulamalarından birine erişimi kaldırırken yerine en yeni servisini koyuyor. Google Play Music yeni işletim sisteminin ön yüklü uygulamaları arasından çıkarılıyor. Bunun yerine artık kullanıcıların cihazlarında YouTube Music uygulaması ön yüklü gelecek. Öte yandan Play Music uygulamasını kullanmaya devam edebilirsiniz. Uygulama ön yüklü gelmese de Play Store aracılığıyla ayrıca indirilebileceği açıklamalar arasındaki yerini alıyor. Android 10’un yanı sıra, yeni çıkacak Android 9 cihazlarda da bu değişimin olacağını belirtelim. Halihazırda satışa sunulmuş cihazlar ise Play Music barındırmaya devam edecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google YouTube Music’i öne çıkarıyor

Google’ın müzik servisi aslında kullanıcıların uzun zamandır istediği bir şey. Müzik dinleme tercihini YouTube’dan yana kullanan müzikseverler, arka planda çalma, müziği indirme gibi özellikleri uzun zamandır istiyordu. Bu uygulamayla beraber tıpkı Spotify ve Apple Music gibi benzer servislerin de sunduğu şekilde arka planda müzik çalma yeteneğine kavuşan YouTube, kullanıcılara çevrim içi müzik dinleme deneyimi de yaşatıyor. Elbette Music aboneliği reklamları da kaldırarak daha keyifli bir deneyim sunuyor.

Söz konusu servisin Türkiye’de de kullanımda olduğunu hatırlatalım. 1 aylık ücretsiz denemenin ardından aylık 13,99 TL‘ye YouTube’un sunduğu müzik deneyiminin keyfini çıkarabilirsiniz. Müzik servisiyle ilgili daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

lginizi çekebilir

Google tarafından yapılan Android 10 değişimi