reklamı kapat

POPÜLER

YouTube

Google’ın YouTube için getirdiği Android 9.0 özelliği

Google‘ın Android 9.0 ile beraber getirdiği “Dijital Sağlık” özellikleri, firmanın diğer servislerine de yayılıyor. YouTube, platformda ne kadar vakit geçirdiğinizi gösteren yeni bir özelliğe kavuşuyor.

Lenovo Advertisement

Google, Android 9.0 ile başlattığı “Dijital Sağlık” konseptini diğer servislerine taşımaya başladı. YouTube da bu alanda yeni bir özelliğe kavuşuyor. Akıllı telefonlarla geçirdiğimiz süre giderek artarken, uygulamalara harcadığımız zaman da değişkenlik gösteriyor. Özellikle video odaklı platformlarda bu süre artabiliyor. YouTube da yeni paneliyle beraber platformda ne kadar vakit geçirdiğinizi ortaya çıkarıyor. Artık bulunduğunuz günün, bir önceki günün, son bir haftanın kullanım sürelerine ulaşmak mümkün. Aynı zamanda günde ortalama o uygulamaya ne kadar vakit ayırdığınızı da görüntüleyebiliyorsunuz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Küçük aralar

Uygulama içinde geçirdiğiniz süreyi göstermenin yanı sıra, uygulamaya olması gerekenden fazla zaman harcadığınızı düşünüyorsanız bunun için de bir çözüm sunuluyor. Platformda geçirilen zamanı kontrol edebilmeniz için “hatırlatma” kurabiliyorsunuz. Böylelikle kendinize bir zaman sınırı koyup, ne zaman uygulamaya ara vermeniz gerektiğini de belirleyebiliyorsunuz. Bildirimleri de aynı şekilde sınırlamak mümkün. Tüm YouTube bildirimlerini tek bir ekran bildirimine toplayıp, günün belirli bir saatinde almayı talep edebiliyorsunuz. Ayrıca belli saat dilimleri arasında bildirimlerin titreşim veya ses çıkarmadan telefonunuza iletilmesini de ayarlamak mümkün oluyor. Bu yeni özelliklerle beraber Google, Dijital Sağlık görüşünü de genişletiyor. Teknoloji devinin resmi duyurusuna buradan ulaşabilirsiniz.