reklamı kapat

POPÜLER

General Mobile Android 9.0

General Mobile’ın Android 9.0 Pie açıklaması

Google, yeni işletim sistemi Android 9.0 Pie‘ı kullanıcılarla buluşturmaya başladı. Markalar da teker teker yeni işletim sistemi ile ilgili açıklamalar yapıyor. Onlardan biri de General Mobile.

Advertisement

Google geçtiğimiz hafta Android 9.0 Pie’ı Pixel cihazları için indirmeye sundu. Sony, Xiaomi, Nokia, Oppo, Vivo ve OnePlus gibi pek çok telefon üreticisi Android Pie’ın beta programında yer aldığı ve işletim sistemini cihazları için optimize etmeye başladığı biliniyor. General Mobile tarafından ise net bir açıklama gelmemişti. Instagram üzerinden bir kullanıcının sorusunu cevaplayan firma, yeni işletim sistemini geliştirme çalışmalarına başladığını kaydediyor. İşletim sistemini cihazlara optimize etmek için çalışmalara başlayan firma ne yazık ki şimdilik cihazlar için bir dağıtım tarihi paylaşmış değil. Aynı zamanda verilen cevapta hangi cihazların güncelleme alacağı da belirtilmemiş. Ancak yakın zamanda daha net bir duyuru bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android 9.0 ile daha gelişmiş bir deneyim

Yeni işletim sistemiyle beraber Android cihazlar Dijital Sağlık özelliğine kavuşacak. Uygulamaları kullanma sıklığından “mola” seçeneklerine kadar detaylı kontroller sunan yeni işletim sistemi, akıllı telefon bağımlılığını da azaltmayı amaçlıyor. Ancak bu özelliğin şimdilik beta versiyonda olduğu, tam versiyonunun “Android One ve diğer cihazlara yılın ilerleyen döneminde” sunulacağı kaydedilmişti.